CHP'den YSK'ya sert yanıt: 'Bu telaşın tek sebebi...'

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun dün yaptığı açıklamalara yanıt verdi

CHP'den YSK'ya sert yanıt: 'Bu telaşın tek sebebi...'

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

YSK'nın dünkü açıklamalarına cevap veren Öztrak, "Hukuk cinayetinin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Demokrasiyi bitirmeye çalışanlara, hukukla demokrasi cellatlığına soyunanlara sessiz kalmayacağız. Haksızlık karşısında susmanın dilsiz şeytanlık olduğunun bilincindeyiz.

Bu telaş bir şeyi gösteriyor, maddi temelden yoksun unsurlara dayanarak bu seçim keyfi bir biçimde iptal edilmiştir. Bu milletimizin gözü önünde olmuştur. 'Minareyi çalan kılıfını hazırlar' diye bir laf vardır. Maalesef bu sefer kılıfını hazırlayamamışlardır, her şey ortadadır. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dokunulmazlıkların kaldırılması çağrısına da değinen Öztrak, "Millet besin derdinde, bunlar sahte seçim derdinde. 23 Haziran'da İstanbul'da daha büyük bir zafer kazanacağız. Hukuk devletinin gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. Dün Devlet Bahçeli'nin bir açıklaması oldu. Bu açıklamanın ne olduğunu anlamadık. Yapabiliyorlarsa yapsınlar, dokunulmazlıkları kaldırsınlar. Hodri meydan diyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER