CHP'de Tuncay Özkan, İzmir'e geri döndü

İstanbul'dan aday gösterilen CHP'nin basınla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İzmir'den aday olmak için Kılıçdaroğlu'na rest çekmesi sonrası İzmir 2'nci bölge 2'nci sıradan aday gösterildi

CHP'de Tuncay Özkan, İzmir'e geri döndü

Genel Merkez’de dün yapılan MYK ve PM toplantılarının ardından belli olan İzmir milletvekili aday listesinde değişiklik yapılacağı iddia edildi. Kulislerde İstanbul'dan aday gösterilen Genel Başkan Yardımcısı Özkan'ın, Kılıçdaroğlu'na rest çektiği öğrenildi.

İzmir’den başvuru yapmasına rağmen İstanbul listelerinden aday gösterilen Tuncay Özkan’ın, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüşerek,’İstanbul’u kabul edemem’ dediği öğrenildi. Özkan, çektiği rest sonrasında İzmir 2'nci bölge 2'nci sıradan aday gösterildi. İstanbul 3'üncü bölge 4'üncü sıradan aday gösterilen Özkan, emekli diplomat Ünal Çeviköz'ün yerine getirildi. Çeviköz de Tuncay'ın İstanbul'daki yerinden aday gösterildi

Türkiye 24 Haziran erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adaylarını netleştirdi.

Listeler gün içinde YSK’ya teslim edilecek. Fakat dün gece saatleri itibariyle genel merkezde yaşanan hareketlilik sürüyor.

ÖZKAN, YENİDEN İZMİR'DE

İzmir birinci bölgeden aday adaylığı başvurusunda bulunan MYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan kendine İstanbul’daki listede yer bulmuştu.

Özkan, baskıları sonrası yeniden İzmir Milletvekili adayı gösterildi.

Liste saat 17:00’da son halini alarak YSK'ya teslim edilecek.


 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER