CHP'de kritik PM toplantısının tarihi belli oldu

CHP’de belediye başkan adaylarının ilan edileceği Parti Meclisi toplantısının tarihi belli oldu.

CHP'de kritik PM toplantısının tarihi belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılan MYK toplantısında, İYİ Parti ile ittifak görüşmeleri ve partinin belediye başkan adaylarını ne zaman ilan edeceği tarih masaya yatırıldı. Toplantıda ayrıca iki ilçede daha eğilim yoklaması yapılması kararı alındı.

Düzgün Haber'in aktardığına göre; toplantıda belediye başkan adaylarının ilan edilmesi için Parti Meclisi toplantısının 24 Aralık Pazartesi günü yapılması kararlaştırıldı.

24 Aralık Pazartesi günü saat 11:00’de önce MYK toplanacak, ardından 13:00’de Parti Meclisi toplanacak. Her iki toplantıda İYİ Parti ile ittifak görüşmeleri de dikkate alınarak en az 200 belediye başkan adayının daha ilan edilmesi bekleniyor.

MYK’nın bugün yapılan toplantısında İYİ Parti ile ittifak görüşmelerinin kabak tadı vermeden bir an önce sonuçlandırılması da kararlaştırıldı.

İKİ İLÇEDE DAHA EĞİLİM YOKLAMASI YAPILACAK

MYK’da alınan karar doğrultusunda, Manisa Salihli ve Kırklareli Lüleburgaz ilçelerinde de sandık konulmasına karar verildi.

Böylece eğilim yoklaması yapılacak ilçe sayısı 5’e yükseldi.

Mamak ve Lüleburgaz’da 16 Aralık tarihinde, Karabük Safranbolu, Yozgat Bahadın ve Manisa Salihli ilçelerinde ise 23 Aralık tarihlerinde eğilim yoklaması yapılacak.

Eğilim yoklamasından çıkan isimler 24 Aralık PM toplantısında ilan edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER