CHP'de kıran kırana liste mücadelesi

Milletvekili aday listeleri çalışmalarında sona gelinirken CHP İzmir’in talepleri Ankara’ya iletildi. Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de yerini Kani Beko'ya bırakacağı ifade edildi. Öte yandan Aziz Kocaoğlu ve Tuncay Özkan'ın kendi aday listelerini Kılıçdaroğlu'na teslim ettiği öğrenildi

CHP'de kıran kırana liste mücadelesi

CHP’de milletvekili listeleri üzerinde çalışmalarda kritik aşamaya gelindi.

İl Başkanı Yücel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun ardından Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın da liste önerisinde bulunacağı öğrenildi.

13 milletvekiliyle Meclis'te temsil edilen İzmir'de, gözler Ankara'ya çevrildi.Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’dan aday olacağı ve İzmir’deki yerini DİSK Genel Başkanı Kani Beko’ya bırakacağı öğrenildi.

Sözcü'den Başak Kaya'nın aktardığına göre, CHP 24 Haziran için yapılan 2 bin 319 aday adayı başvurusunu 20 Mayıs günü gerçekleşecek Parti Meclisi toplantısında netleştirecek. CHP, hem seçim bildirgesini hem de adaylarını 24 Mayıs'ta ATO Congresium'da yapılacak törenle açıklayacak.

CHP'de İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, yeniden aday olmazken eski genel başkan yardımcısı İzmir Milletvekili Erdal Aksünger de adaylık başvurusunu bugün yaptı.

KOCAOĞLU, LİSTESİNİ VERDİ

Partide, il kongresi ve kurultay sürecinde aktif çalışan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da oluşturduğu aday öneri listelerini Kılıçdaroğlu'na verdi.

Kocaoğlu'nun listesinde olan isimlerin; Bornova eski İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, Gaziemir eski İlçe Başkanı Umut Tekin, İZBETON A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Sezer, Ödemiş eski İlçe Başkanı Mehmet Birlik, İzmir eski İl Başkan Yardımcıları Altan İnanç, eski İl Başkanı Ali Engin, Yüksek Disiplin Kurulu eski Üyesi Şehrazat Mercan ve Selma Nalbantoğlu olduğu iddia edildi.

ÖZKAN DA VEKİL İSTEDİĞİ İSİMLERİ TESLİM ETTİ

İzmir İl yönetimi ve Aziz Kocaoğlu'na muhalif olan isimlerin başındaki Tuncay Özkan'ın da Kılıçdaroğlu'na kendi listesini sunduğu belirtildi.

Özkan’ın vekil olarak görmek isteyebileceği isimler arasında ise Konak eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, eski Milletvekili Erdal Aksünger, Ezgi Deniz Urunga, Devrim Barış Çelik ve Serkan Çelik yer alıyor. Özkan ile yakın siyaset yapan isimlerin partide ayrıca kulis yaptıkları da dile getiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER