CHP'de 'Karşıyaka' hareketliliği: Balcı'dan çarpıcı açıklamalar

CHP Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı ve yönetiminin düşmesinin ardından tartışmalar büyüyor. Son olarak; Bayır'ın Balcı'ya istifa çağrısının ardından, Balcı sessizliğini bozarak konuya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP'de 'Karşıyaka' hareketliliği: Balcı'dan çarpıcı açıklamalar

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

CHP Karşıyaka Kadın kollarında, dün 6 yönetici istifa etmiş ve tüzük gereği Başkan Buket Fatoş Erol ve yönetimi düşmüştü. Erol’un yerine; CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, İl Sekreteri Nesrin İnetaş’ı Karşıyaka Kadın Kolları İlçe Başkanı olarak atamış; hem başkan ve yönetiminin düşmesi hem de bu kadar kısa süre içinde yeni başkanının il kadın kolları yönetiminin içinden atanması beraberinde tartışmaları getirmişti.

Son olarak bu tartışmalara CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın eşi CHP İzmir Parti Okulu 1 inci Bölge Koordinatörü Tülay Bayır da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dahil olmuştu.

Yaşanan bu hareketli süreç sonrası, Balcı sessizliğini bozarak Ben TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

"BENİM İSTİFA ETTİRDİĞİM SÖYLENİYOR AMA..."

Süreci başından anlatan Balcı; "Dün 6 tane istifa geldi, yarıdan bir fazla olduğu zaman biliyorsunuz yönetim düşüyor. Ben Buket Başkanı aradım bilgilendirmek için ancak kendisine ulaşamadım. Ama zaten tüzük gereği bu durum çok net, hemen işleme koymak zorundaydım. Yönetimdeki arkadaşların hiçbiri de benim önerdiğim arkadaşlar değildi. Benim istifa ettirdiğim söyleniyor ama bu mümkün değil. Çünkü o arkadaşları ben önermedim ilçeye. Buket Başkanın kendi yönetimiydi. Bir takım anlaşmazlıklar olmuş sanırım. İçlerinde olanı kendileri daha iyi bilirler. İstifa etmek istediklerini ve çalışmak istemediklerini söylediler. Bizim de yapacağımız bir şey yoktu. Bizim dışımızda gerçekleşen bir olay ama neden biz karıştırıldık gerçekten bilmiyorum." şeklinde konuştu.

"NESRİN HANIM, BİR NEDENDEN DOLAYI ATANMADI"

İl Yönetimin içinden atanmasının sebebini de açıklayan Balcı; "Sebebi sadece şu; Nesrin Hanım Karşıyakalı'dır, çok toparlayıcı bir özelliğe sahip. Artı birde taraf olmasın istediğimiz için atadık. Yoksa, başka bir nedeni yok. Bir nedenden dolayı atanmadı Nesrin Hanım. Tarafsız olsun, herkesi kucaklasın istedik. Biliyorsunuz, Karşıyaka çok karışık. Olay düzelsin amaçlı yaptık ama içimizden birini atamamız bile sorun oldu.

BAYIR'IN İSTİFA ÇAĞRISINA CEVAP

Sosyal medya hesabından Balcı'ya istifa çağrısında bulunan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın eşi CHP İzmir Parti Okulu 1 inci Bölge Koordinatörü Tülay Bayır hakkında da açıklamada bulunan Balcı; "Genel Merkez sesimizi duyar belki de; kadınlar için en kadar mücadele ettiğimi en iyi onlar biliyor çünkü. Bu şekilde belki dikkate alırlar. İzmir'deki kadıların bu konuda ne kadar tepkili olduğunu, vekil eşimizin de ne kadar tepkili olduğunu görürler. Daha çok dikkate alırlar diye düşünüyorum. Çünkü Genel Merkeze bu konuyla ilgili ben gerçekten çok fazla mücadele yaptım. Bunu da en iyi Genel Başkan Yardımcılarımız biliyor. İnşallah Genel Merkez, vekilimizin eşi olduğu için biraz daha sesimizi duyar." dedi.

"Benim adaylık gibi bir düşüncem yok" diye sözlerine devam eden Balcı; "Bir dahaki döneme zaten aday değilim, bunu zaten söylüyorum. Ama kadınlarla ilgili mücadeleye her zaman devam edeceğim. Kadınların başkanı olmama gerek yok. O konuda da hiç merak etmesin arkadaşlar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Chp li
Chp li - 1 yıl Önce

Nurşen balcı İSTİFA.

SIRADAKİ HABER