CHP'de İzmir yarışında hangi isim saf dışı kaldı?

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın kim olacağı belirsizliğini koruyor. Bu süreçte CHP Genel Merkezi de olası adaylarla bir araya gelirken, son toplantı öncesinde alternatif sayısını minimuma indirmeye çalışıyor.

CHP'de İzmir yarışında hangi isim saf dışı kaldı?

Burak Cilasun / Ben TV

31 Mart öncesi İzmir'deki adaylarını henüz açıklamayan CHP'de, Büyükşehir düğümünün çözümü için çalışmalar sürüyor. Daha önce milletvekillerinin aday yapılmasının düşünülmediği dile getirilen partide, ismi son günlerde potada gösterilen olası adaylardan Figen Baz da kulislerde "elenmiş isimlerden" olarak değerlendirilmeye başlandı.

GÖRÜŞMEDEN SONRA ADAYLIK RAFA KALKTI

Baz'ın son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara'da bulunan CHP Genel Merkezi'nde takribi 8 dakika boyunca bir arada kaldığı, görüşmenin sonunda Baz'ın olası adaylığının rafa kalktığı belirtiliyor.

ÖZKAN BASTIRIYOR AMA...

Öte yandan son günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın da yoğun bir çalışma içinde olduğuna dair bilgiler gelirken, masadaki en güçlü seçeneğinse belediyecilik tecrübesi olan bir isimden yana olacağı dile getiriliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayyar onal
Tayyar onal - 4 ay Önce

Tuncay özkan yapsınlar akp ye teslim etsinler başka kimse yokmu milletvekilliği olmadı belediye başkanlığı o kadar kendjne guveni varsa gitsin konyadan kayseriden diyarbakirdan aday olsun vekilligi harcamaya degsin

Önder
Önder - 4 ay Önce

IZMİRE KADIN BAŞKAN OLACAK İZMİRE KADIN ELİ DEĞECEK

canan yontan
canan yontan - 4 ay Önce

tunç soyer

Aylin
Aylin - 4 ay Önce

Bir İzmir kadını olarak İzmire kadın Başkan yakıştırıyoruz, tarafsız kimsenin maşası olmayan birisi gelsin istiyoruz

SIRADAKİ HABER