banner51

CHP'de İzmir için 2 sıcak gelişme! Kılıçdaroğlu 5 isimle görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hafta sonu kurmaylarıyla yaptığı liste zirvesinde İzmir özelinde 2 kritik gelişme yaşandığı öğrenildi. CHP Lideri, partisinden milletvekilliği aday adaylarıyla mülakat yapan ve listelerden sorumlu 5 kurmayıyla görüştüğü kaydedildi

CHP'de İzmir için 2 sıcak gelişme! Kılıçdaroğlu 5 isimle görüştü

İYİ Parti’ye geçen ve geçtiğimiz günlerde partiye geri dönen İzmir Milletvekili Bayır ve diğer 14 vekil kesinlikle seçilecek noktadan listeye yazılacak. İzmir’in aday listesine bazı büyükşehirlerle birlikte en son karar verilecek.

24 Haziran'da yapılacak erken seçim öncesi Cumhurbaşkanı adayını belirleyen Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) milletvekili adayları için yoğun mesai sürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haftasonu kritik bir liste toplantısı gerçekleştirdi.

CHP Lideri, partisinden milletvekilliği aday adaylarıyla mülakat yapan ve listelerden sorumlu 5 kurmayıyla görüştü. Kritik zirvede İzmir’in aday adaylarıyla mülakat yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yer aldı.

BAYIR SEÇİLEBİLİR YERDEN LİSTEDE
Öğrenilenlere göre görüşmelerde İzmir’i de yakından ilgilendiren kararlar alındı. Kılıçdaroğlu’nun; İYİ Parti'ye katılan ve geçen günlerde yeniden partisine dönen 15 milletvekilinin, listelere seçilebilir yerlerden konulacağını söylediği öğrenildi. 15 milletvekili arasında İzmir’den Tacettin Bayır da yer almıştı. Bayır’ın başvuru yaptığı birinci bölgeden listeye seçilebilecek noktadan yazılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İZMİR EN SON BELİRLENECEK
İzmir'i direkt olarak ilgilendiren bir diğer önemli gelişme ise liste belirlenirken önceliğin küçük ve şehirlere verilmesi oldu. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının en çok milletvekili çıkardığı, İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Hatay gibi büyükşehirlerin aday listelerini en son belirleyeceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER