CHP'de İl Eski Başkan Vekili Bayraklı için yola çıktı!

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyesi, CHP eski İzmir İl Başkan Vekili Barış Erel, Bayraklı Belediye Başkan aday adayı oldu. Erel, CHP’nin halkçı yerel yönetim modelinin Bayraklı’da devam etmesi için hizmet yarışına girdiğini söyledi.

CHP'de İl Eski Başkan Vekili Bayraklı için yola çıktı!

18 yıldır üyesi olduğu CHP'de 2002- 2004 yılları arasında Karşıyaka-Bayraklı Gençlik Kolu Başkanlığı, 2002- 2004 yılları arasında İlçe Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği ve 2011-2016 yılları arasında örgütlenmeden sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunup, bir dönem İl Başkanlığına vekâlet eden Barış Erel, iş hayatına ulusal bir medya kuruluşunun baskı tesisleri yöneticisi olarak devam ederken, EBSO'da meclis üyeliği ve Basım Yayın Sanayicilerinin Meslek Komite Başkanlığı görevini de yürütüyor.

CHP’nin halkla birlikte yönetim, saydam belediyecilik, sağlıklı yaşam hakkı, insanların mutlu olması gibi yerel yönetim reformlarının ışığında hareket edeceğini ifade eden CHP Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Barış Erel, "Kendimizi değil kentimizi, kendi çocuklarımızın değil halkın çocuklarının geleceğini düşünerek, 31 Mart 2019 tarihinde ortak ve yeni bir geleceği hep birlikte ve el ele inşa edeceğiz" dedi.

'HALKÇI PROJE' VURGUSU

CHP’nin yerel yönetime bakış açısının tüm İzmir’de başarıyla sürdürüldüğünü, Bayraklı’daki başarıların da sürmesi için çalışacağını dile getiren Barış Erel, şöyle konuştu:

"CHP, kentli haklarına saygılı ve hayatın her alanında insanların yaşam kalitesini arttırmayı, kentlerin sosyal çeşitliliğini korumayı ve geliştirmeyi görev bilen bir yerel yönetim anlayışının bugün de tek temsilcisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, kapsamlı bir yerel yönetim reformu hedefini önüne koymuş ve bunu detaylarıyla projelendirmiş tek partidir. Partimizin politikaları ve geçmiş dönemden devralacağımız projeleri geliştirerek üreteceğimiz halkçı projelerimizle tüm ilçeler ve Bayraklı’da başarılı bir yerel seçim geçireceğiz."

CHP'nin halkçı yerel yönetim modelinin hizmetlerin yerinden ve etkin bir şekilde halka sunulmasını ve hakça paylaşımın gerçekleştirilmesini esas aldığını söyleyen Erel, temel amacını ise "Yerel yönetim sınırlarında yaşayan herkesin, insan olmasından doğan hakkı gereği, hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın, yerel ve ortak gereksinimlerinin evrensel standartlarda ve kaliteli bir biçimde karşılanması, bu suretle de insanların yaşam kalitelerinin arttırılması" olarak açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER