CHP'de disipline sevk edilen Tütüncüoğlu, savunmasını verdi

CHP'de disipline sevk edilen Çeşme Belediyesi eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu savunmasını yaptı. Tütüncüoğlu "Kişisel eleştiri hakkımı kullandım." dedi.

CHP'de disipline sevk edilen Tütüncüoğlu, savunmasını verdi

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde disiplin kuruluna sevk edilen Çeşme Belediyesi eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu ve CHP Çeşme Gençlik Kolları eski Başkanı Enis Tepekule savunmalarını yapmak üzere bugün CHP İzmir İl Başkanlığı'ndaydı.

"PARTİMİ ALEYHİNE ÇALIŞMADIM, ÇALIŞMAM DA"

Uzun yıllar CHP adına Çeşme'yi yöneten ve bugün CHP İzmir İl Disiplin Kurulu'nda savunmasını yapan Tütüncüoğlu, savunma sonrası Ben TV'ye açıklamalarda bulundu. Tütüncüoğlu, "Savunmamı yaparken süreci en başından itibaren anlattım. Bugünkü Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ı partimize dahil edişimizden, günümüzde kadar olan süreçte neler olduysa her birini Disiplin Kurulu ile paylaştım. Partimin aleyhine bugüne kadar hiç çalışmadım ve çalışmam da. Ben yalnızca kişisel eleştiri hakkımı kullandım ki, bunu yaptığımda Ekrem Oran CHP'nin Çeşme adayı dahi değildi." dedi.

"CEZA ALMAYI BEKLEMİYORUM"

Tütüncüoğlu, "Bakın ben bu eleştiriyi yaptığımda disipline sevk ediliyorum. O halde Sayın Kocaoğlu da Sayın Genel Başkan ve Genel Merkez'i eleştirdi. Peki disipline verilme gibi bir şey oldu mu? Hayır, hiçbir işlem yapılmadı. Bu ayrıma epey üzüldüm. Bununla birlikte sözlerimin de yanlış anlaşılmasını ve Kocaoğlu'nun disipline sevkini talep ediyor olmam gibi bir çıkarımda bulunulmasını istemem. Benim demek istediğim, Sayın Kocaoğlu gibi benim de yaptığım kişisel eleştiri hakkımı kullanmak ve fikir belirtmekti. Bu ayrıma da üzüldüğümü belirtmek isterim. Bakın hakkımdaki şikayetlerden biri Ekrem Oran'ın seçim döneminde gazetesinde çalışan bir isme ait. O halde madem elinizde medya gücünüz var, eleştirime cevap verilseydi. Dediklerim yalanlansaydı ama yapılmadı. Partimizin ilkeleri, tüzüğü, geleneği ve demokrasiye olan inancı ortadadır. Bu doğrultuda herhangi bir ceza almayı beklemiyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER