"CHP'de bir potansiyel adaya itirazım var"

Erol Yaraş yazdı...

"CHP'de bir potansiyel adaya itirazım var"

Aziz Kocaoğlu ‘’Ben Yokum’’ dedikten sonra CHP’nin bütün potansiyel Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları ortaya çıkıp Kocaoğlun’dan boşalan koltuğa talip oldular.

Bir anda kulislerde birçok isim dolaşmaya başladı.

Bu isimlerden birisi CHP yönetimi tarafından 2019 seçimleri için İzmir’de aday gösterilecek.

İzmirli o adayı seçer veya seçmez, bunu seçim gecesi göreceğiz.

Bu süreçte, başlıkta da yazdığım gibi bir potansiyel adaya itirazım var.

Kim mi o? Şimdi İzmir Milletvekili olan Kamil Okyay Sındır.

Neden karşı geldiğimi anlatayım. Her şeyden önce şunu belirteyim; Sındır’ın İzmir sevgisi sorgulanamaz. Namuslu, dürüst ve çalışkan bir kişiliği vardır.

O zaman itirazım neye olabilir? Sındır’ın vizyonuna.

Örnek ver derseniz hemen iki örnek yazabilirim. 

Bornova’nın içinde çok güzel bir nikah ve belediye meclis salonunun bulunduğu kompleks var. Burası 2004- 2009 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Sırrı Aydoğan’ın bir projesi. 

Ama Aydoğan’a bir sorun inşaatı nasıl tamamladı? Bitirene kadar neler çekti? Mahkemelere az mı dert anlatmadı. Bornova Belediyesi’ne mahkemelerde vakit kaybettiren, projeyi geciktiren gurupların başını çekenlerden birisi de o yıllarda Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı olan Kamil Okyay Sındır'dı.

İkinci örnek ise birincisinden daha vahim. Bugün yüzlerce aracın her gün girip çıktığı Kültürpark yer altı otoparkının iki yıl gibi bir süre geç açılmasına sebep olan ‘’İSTEMEZÜK’’ zihniyetinin en yoğun savunucusu Kamil Okyay Sındır’dı.

Şimdi Bornovalı olarak bir düşünün her gün birçok çiftin mutluluk imzalarını atıkları modern nikah sarayı yapılmasaydı ne olacaktı? Bornova Belediyesi’nin çok amaçlı meclis salonu da bu yapının içinde. Ne kadar ilginç ki Sındır yapılmasını engellemeye çalıştığı binada 5 yıl belediye meclisini yönetti. Merak ediyorum Başkan olarak yapımına karşı olduğu binada görev yaparken neler hissetti?

Sındır’ın vizyon eksikliğini gösteren esas proje Kültürpark yer altı otoparkına karşı çıkmasıdır. Bu gün yüzlerce aracın park ettiği Alsancak’ın o bölgesinde otopark sıkıntısını bir nebze de olsa hafifleten proje, Sındır ve arkadaşları tarafından iki yıl geciktirildi.

 Bugün dünyanın en önemli meydanlarının altı otoparktır. Bu Londra’da da, Paris’te de, Münih’te de böyledir. Yüzlerce yıllık ağaçların altında otoparklar mevcuttur. Bugün Kültürpark’ın yeşil yapısının korunarak altının otopark yapılmasına Sındır hâlâ karşı mıdır merak ediyorum.

İşte bu ve buna benzer örnekler yüzünden Sayın Sındır’ın vizyonun İzmir için yeterli olmayacağını düşündüğümden Büyükşehir için potansiyel adaylığına karşıyım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
elif soylu
elif soylu - 1 yıl Önce

tam tersini savunuyorum!
Kamil Sındır İzmir için ve büyüksehil belediye baskanlığı için bence en uygun adaydır ve olmalıdır!

SIRADAKİ HABER