banner51

CHP'de adaylığı belli olan ilk isim açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partilerinde adaylığı belli olan tek Milletvekili adayının Tunceli Milletvekili Gürsel Erol olduğunu duyurdu

CHP'de adaylığı belli olan ilk isim açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un bu dönem Elazığ’dan milletvekili adayı olmasına karar verdiğini açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Tezcan, “Şu ilde şu adayımız henüz belirlenmiştir diyemeyiz ama bir tane isim söyleyebilirim. Sayın Genel Başkanımız Elazığ’da Tunceli Milletvekilimiz Gürsel Erol’u görevlendirdi” dedi.

"24 MAYIS’TA ADAY TANITIMI YAPACAĞIZ"

Bülent Tezcan, partilerinin milletvekili adaylarının kimler olacağına dair listenin 21 Mayıs’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verileceğini anımsatarak, tüm adaylarının ise 24 Mayıs’ta tanıtılacağı bilgisini verdi: “21 Mayıs’ta YSK’ya listeleri vermemiz gerekiyor. 24 Mayıs’ta da aday tanıtımı yapacağız.”

Yeri ve adaylığı netleşen tek ismin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararıyla halen Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Gürsel Erol olduğunu dile getiren Bülent Tezcan, “Mesela yeri belli olan tek milletvekili adayımız Gürsel Erol’dur. Gidecek Elazığ’a, bugünden itibaren, o da böyle duydu şu anda. Bugünden itibaren gitsin Elazığ’da çalışsın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER