CHP Çeşme'de kılıçlar çekildi! Tütüncüoğlu'ndan Oran'a ağır salvolar!

Çeşme'de uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Faik Tütüncüoğlu, yerel seçim öncesi aday adaylarından Ekrem Oran için çok sert ifadeler kullandı.

CHP Çeşme'de kılıçlar çekildi! Tütüncüoğlu'ndan Oran'a ağır salvolar!

Ben Haber - Yerel seçimlerin yaklaştığı süreçte CHP Çeşme'de adeta kılıçlar çekildi. Uzun yıllar boyunca Çeşme Belediye Belediye Başkanlığı görevini üstlenmiş olan Faik Tütüncüoğlu, CHP Çeşme İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek CHP Çeşme Belediye Başkan Aday Adayı olan Ekrem Oran'a sert sözlerle yüklendi. Tütüncüoğlu, "Partim aday gösterse dahi desteğim olmaz. Çeşme için iyi bir aday değil." dedi.

İşte Tütüncüoğlu'nun Ben Haber'e yaptığı o açıklama;

"Bu arkadaşımız makam kullanır, yalan söyler ve güvenilmezdir. Örnek mi? Kendisi 2. evliliğini Çeşme'de bulunan ve ünü ülke sınırlarını aşan bir mekanda, benim Çeşme Belediye Başkanı olduğum dönemde yapmıştır. Bin kişinin katıldığı düğün için, "Faik Başkan söyledi" diyerek düğününü bedavaya getirmiş. Bunu 2 sene sonra öğrendik. Sonra kendisine hesap sordum. Bana 11 bin lira ödeme yapıldığını söyledi. O mekanda yemekli, içkili düğün yapacaksın ve sadece 11 bin lira ödeyeceksin... Bunu da Çeşme'de o dönemin bütün CHP'li belediye meclis üyeleri bilmektedir." dedi.

"DİPLOMASINI GETİREMEDİ"

Ekrem Oran'ın eğitim durumu hakkında da yalan söylediğini iddia eden Tütüncüoğlu, "Ekrem Bey, kendisini olmadığı görevlerde tanıtan bir isim. Başkan yardımcısı olmadığı halde kendini o şekilde lanse etti. Biz kendisini Boğaziçi mezunu biliyorduk, meğer lise mezunuymuş. Ancak isminin yanına üniversite mezunu yazdırıp bizi de halka yalan söyletmiş oldu. Sonra diplomasını istedik ama getiremedi." dedi.

"ADAY GÖSTERİLSE DAHİ DESTEĞİMİZ OLMAZ"

Oran'ın aday gösterilmesine karşı olduğunu belirten Tütüncüoğlu, "Aday gösterilirse tepkim lehine olmaz. Parti aday gösterse dahi desteğimiz olmaz. Kendisini aynı sitede oturduğu Uğur Dündar ile birlikte Tuncay Özkan destekliyor. Ancak Çeşme'de aday gösterilirse, partimiz tehlikeye atılmış olunur. Çeşme için iyi bir aday değil. Olası adaylığı ilçemiz için çok kötü anlama gelir." dedi. 

Öte yandan Faik Tütüncüoğlu'nun sözlerine Ekrem Oran'ın ne cevap vereceği de merak ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet yildiz
Mehmet yildiz - 2 yıl Önce

Kendisi kooperatif başkanlığı yaptığı siteyi yönetemiyor. Çeşmeyimi yönetecek. Allah yardımcımız olsun.

MUAMMER YURTOVEN
MUAMMER YURTOVEN - 2 yıl Önce

Add.cesme kurucu başken ve 93 te çeşme CHP.Kurucu disiplin kurul bşk.gaik beyin sözü doğrudur. Aday olursa çeşmede CHP.Belediyeyi kaybedecektir.aynen 1994 seçimleri gibi olur.

Ferdi Baykan
Ferdi Baykan - 2 yıl Önce

Muhittin Dalgıç aday olursa kimse ona oy vermeyecek.
Çeşme, Alaçatı çok berbat oldu. Hertaraf pislik içinde.
Muhittin Dalgıç aday olursa bizler MHP Sema Aydın'a oy vereceğiz.

SIRADAKİ HABER