CHP Bayraklı adayı belli oldu

CHP’nin İzmir’de belediye başkan adayı belli olmayan tek ilçesi Bayraklı’da, aday bugün belli oldu. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun bugün düzenlediği basın toplantısı ile, 16 adayı açıkladı

CHP Bayraklı adayı belli oldu

BEN TV / Cumhuriyet Halk Partisi'nde gözler bugün Genel Merkez' çevrildi. 27 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Parti Meclisi'de İzmir özelinde belediye başkan adaylığı için isim açıklanmayan tek ilçe Bayraklı olurken, Ankara ve İstanbul'un bazı ilçeleri ile Muğla'nın Bodrum ilçesinde de belediye başkan adayı açıklanmamıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da Bayraklı’nın da içinde olduğu bazı ilçeler için MYK’dan aday belirleme yetkisini alarak, isim belirleme konusunda çalışmalara başlamıştı. İsimler üzerinde gerekli çalışmları yapan Kılıçdaroğlu'nun listeyi şekillendirmesi ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un, bugün düzenlediği basın açıklaması ile merakla beklenen belediye başkan adaylarını açıkladı.

Masada uzun süredir Bayraklı Belediye Başkan Adaylığı için eski Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ın ismi geçerken, bugün flaş bir gelişme yaşandı. Bayraklı Belediye Başkan Adayı il eski başkan yardımcılarından Serdar Sandal oldu.

SERDAR SANDAL KİMDİR?

1969 Tunceli doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır.Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. 15 yıl özel eğitim kurumlarında matematik ve geometri alanlarında öğretmenlik yaptı. Lise müfredatına uygun matematik ve geometri ders kitapları yazdı.Öğretmen arkadaşlarıyla kurduğu dershanenin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü.Bu görevin akabinde İzmir Ticaret Odası meclis üyeliği ile, daha sonra da eğitim komite başkanlığı görevlerini yürüttü.Siyasal çalışmalarına üniversitede öğrenci dernekleri ve kitle örgütlerinde çalışarak başladı.

Bilses Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde de aktif olarak çalıştı.İki dönem SHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin ardından, 3 dönem CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.2014 yerel yönetim seçimlerinde parti genelgesine uygun olarak, partideki il başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak Bayraklı ilçesi belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) kuruluşunda aktif görev alırken, 2019 seçimlerinde de yeniden Bayraklı'da başkanlığa talip oldu.

AÇIKLANAN DİĞER ADAYLAR İSE ŞÖYLE:

Adana Karataş -  Mehmet Yıldız

Etimesgut-  Celal Çelik

Hatay Arsuz - Asaf güven

Kumlu -  Rıfat Akkuyu

Isparta Yalvaç - Erkan ünal

Maltepe -  Ali Kılıç

Silivri-  Özcan ışıklar

Bayraklı - Serdar seldal

Muğla Bodrum - Mustafa Saruhan

Ordu - Mustafa Adıgüzel

Kaş - Hayri Süt

Samsun Bafra - Kemal Bütüner

Şanlıurfa Siverek -  Mehmet Fatih Bucak

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
smrrna
smrrna - 1 yıl Önce

gelen gideni aratır derler ya gerçekten öyle elle tutulur bir aday bulamıyorlar pes doğrusu bulamıyorlar değil adam gibi adamlar işlerine gelmiyor ne büyükşehire ne bayraklı ya hiç işim olmaz bu saatten sonra :(

SIRADAKİ HABER