CHP adaylarını tanıtacak

CHP için kritik gün. Aday tanıtımı yapılacak ve seçim bildirgesi açıklanacak. Ama öncesinde son açıklanan aday listesi üzerinden yürüyen tartışmalar, istifa kararları gündemdeydi

CHP adaylarını tanıtacak

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Hamzaçebi ile ilçe başkanları istifası ilgili değil" dedi. Torun Siverek adayı Fatih Bucak ile ilgili yapılan parti içi eleştirilere de yanıt verdi.

Hem tüm adayların tanıtımı hem de yerel seçim bildirgesi için chp'de süreç tamamlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun aday tanıtımı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Torun'a son belirlenen aday listesi sonrası Akif Hamzaçebi ve bazı ilçe başkanlarının istifası Gürsel Tekin'in pazartesi yapacağını duyurduğu açıklama da hatırlatıldı.

Hamzaçebi ise iddialara yaptığı açıklama '' İmamoğlu'nun adaylaşmasıyla ilgili bir kırgınlık ifade etmedim. Belediye Meclis üyeliklerinde taleplerimin yerine gelmemesi gibi bir durum da söz konusu değildir.'' dedi. 

Ve bir diğer tartışma, Muharrem İnce'den gelen eleştiriler, MHP'den aday adayı olduğu dönemde ''Bucak'ın içinde  başka partiyle araba görürsem, mezar kazmaya başlasınlar'' diyen Mehmet Fatih Bucak'ın Siverek'ten CHPadaylığı, Özgür Özel olmak üzere parti içinden gelen tepkiler Torun'a soruldu. "Bucak belli değrelendirmelerle aday yapıldı. Yapılan eleştiriler arkadaşların kendi degerlendirmedir." yorumunu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER