CHP adayı Kılıç: Gelir adaletini sağlayacağız

Seçim çalışmalarına İzmir'in en uzak ilçesi Kiraz'dan start veren CHP Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, Kınık Cuma Pazarı'nda üreticiler ve vatandaşlarla bir araya gelerek CHP'nin vaatlerini anlattı

CHP adayı Kılıç: Gelir adaletini sağlayacağız

Türkiye'nin en önemli sorununun ekonomi ve gelir dağılımı eşitsizliği olduğunu ifade eden Kılıç, "CHP olarak toplumun yok sayılan yüzde 99'undan yana, emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve tüm yoksullardan yana olan bir gelecek amaçladıklarını belirtti." Kılıç, "Rant ekonomisinin yerine, üreterek büyüme ve gelir adaleti programını uygulayarak toplumun tüm kesimlerine nefes aldıracaklarını" söyledi.

16 yıldır tek başına iktidarda olan AKP'nin yanlış politikaları sonucu ekonominin alarm verdiğini ve bunun faturasının üreticilere ve çalışanlara kesildiğini belirten Kılıç, "İşçi, işveren, memur, emekli, köylü, çiftçi hiç kimse ama hiç kimse halinden memnun değil" dedi.

Kılıç, "CHP'nin seçim bildirgesinde yer alan ekonomi ve gelir dağılımı konusundaki politikalarla bir yandan makroekonomik dengeleri gözetecek ve istikrar sağlayacak, diğer yandan da Türkiye'nin ihtiyacı olan kalkınma atılımını gerçekleştireceğiz. Ücretlerin yükselmesini ve gelirin hakça paylaşılmasını sağlarken, üretimde teknoloji atılımıyla daha yüksek katma değer hedeflerimize ulaşacağız. Bölüşümde adaleti sağlayacağız, mali dengeyi gözeteceğiz, teknoloji yoğun üretime odaklanan ve çağın fırsatlarını kullanan yeni bir ekonomik yapı oluşturacağız. Ülke içindeki ticaret hacmini genişleterek, birbirine bağlı ekonomik bölgeler ortaya çıkmasını sağlayacağız. Cari açığı kontrol edilebilir seviyelere getirecek; enflasyon, yüksek faiz ve işsizlik sorununu çözecek, yoksulluğu alt edecek, kişi başına düşen geliri zengin toplumlar seviyesine yaklaştıracağız." dedi.

EMEKLİLERİN MAGDURİYETİNE SON VERECEĞİZ

Kınık Cuma Pazarı'nda emeklilerle de bir araya gelen CHP Adayı Sevda Erdan Kılıç, emeklilikte yaşa takılanların sayısının 3 milyona yaklaştığını ve bu sorunun büyük bir mağduriyete dönüştüğünü belirterek şunları söyledi:

"Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan ve adeta kanayan yaraya dönüşen emeklilerimizin mağduriyetleriyle ilgili öncelikle adil bir intibak yasası çıkaracağız. Katsayı ve gösterge sistemini yeniden düzenleyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız. Yasal düzenlemelerle kaybedilmiş emeklilik haklarını yeniden tanıyacağız. Bağ-Kur ve Tarım Bağ-Kur'lu olan yurttaşlarımıza 2008 yılı öncesinde vergi kaydı, şirket ortaklığı veya ziraat odalarına kayıtlı oldukları süreler için de borçlanma hakkı tanıyacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER