Cevat Durak Büyükşehir için yola çıktı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yola çıkan Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak, bugün CHP İl Binası'na giderek dosyasını teslim etti. Durak açıklamasında "İzmir'i Türkiye'nin birinci kenti yapmak istiyorum" dedi

Cevat Durak Büyükşehir için yola çıktı!

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Türkiye'de gözler 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Siyasi partilerde seçim çalışmaları devam ederken, CHP'de seçim takvimin açıklanmasıyla birlikte aday trafiği de hızlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olmama kararını açıklamasının ardından, büyükşehir için aday adaylığı yarışı da başladı.

Son olarak Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak da, Büyükşehir için yola çıktı. Bugün CHP İl Binası'nda dosyasını İl Başkanı Deniz Yücel'e teslim eden Durak'a eski il başkanı Selçuk Ayhan, eski milletvekili Sedat Uzunbay, çok sayıda partili ve eşi eşlik etti.

"ADAYIMIZIN ARKASINDAYIM"

Toplantıda ilk konuşan isim İl Başkanı Deniz Yücel oldu. Yücel; "CHP, İzmir'de gerçekten Türkiye'ye güç veren, ışık tutan bir noktada. İzmir CHP'nin kalesi mi diye soruyorlar. Evet kalesi ve bu kaleyi koruyacağız. 30 ilçede bu bayrağı dikeceğiz. CHP iktidarına kuvvetli bir omuz vereceğiz. Durak'ın Karşıyaka'da yapmış olduğu hizmetleri yatırımları çok değerli buluyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu aday olmayacağını ifade etti. Bu bir bayrak yarışıdır." dedi.

Durak'a çıkmış olduğu yolda başarılar dileyen Yücel; "Görev verildiği takdirde, adayımın sonuna kadar arkasında durup, canla başla çalışacağımıza söz veriyorum. Aynı şey diğer ilçe belediye başkan adaylıkları içinde söz konusu. Yöntem henüz belli değil ama belli olunca adaylarımız belli olacak. En alttan en üste kadar tüm örgütümüzle gerekli çalışmaları yapacağız." dedi.

"BU GÖREVİN ALTINDAN KALKABİLİR MİYİM DİYE DÜŞÜNDÜĞÜMDE..."

"CHP'li bir ailenin çocuğu olmaktan gurur duyuyorum." diyerek sözlerine başlayan Durak; "Adaylık süreci çalışmaları sürecinde yer alacağımı ve CHP'ye yakışır davranacağımı söylemek isterim. Kendimi gözden geçirdim. Yola çıkarken yaptığım çalışmalarıma baktım ve bu görevin altından kalkabilir miyim diye düşündüğümde 'evet yapabilirim' dedim. CHP bayrağını daha yükseğe çıkabilir miyiz, İzmir'i yeniden hak ettiği yere getirebilir miyiz diye düşünüp evet bu görevi yapabilirim dedim. 30 ilçeyi de kaybetmeden mevcut başkanımızın bıraktığı yerden görevi alıp üzerine fazlasını koyup İzmir’i hak ettiği yere getireceğiz. Dosyamı hazırladım ve teslim ediyorum." dedi.

"BUGÜN BURAYI MİTİNG ALANINA DA ÇEVİREBİLİRDİM"

İddialı açıklamalarda bulunan Durak; "Bugün burayı miting alanına da çevirebilirdim ama bunu istemedim, çok yakın dostlarımı çağırdım. İnşallah adaylık açıklamasını genel başkanımızın katılacağı törenle yapacağız. Bizde istedik çok fazla insan olmasın, eşimle geleyim dosyamı vereyim ama dostlarım da burada olmak istedi. Ben onların bana verdikleri desteğe de çok teşekkür ediyorum." dedi.

"İZMİR'İ TÜRKİYE'NİN BİRİNCİ KENTİ YAPMAK İSTİYORUM"

Durak konuşmasının devamında; "Söyleyecek çok şey var ama benim en büyük hedefim iş yapmak, görev yapmak. Bunu yaparsanız başarılı oluyorsunuz. Zaman iş yapma zamanı. Başarı yakalama zamanı. CHP bayrağını daha yukarılara taşıma zamanı, Cumhuriyetçi bir belediyenin yapması gereken sosyal belediyeciği, inşallah yine hep beraber yaparız. Dilerim İzmir'de bizde zirvede bir oyla alırız. Ben iddialıyım. İzmir'i Türkiye'nin birinci keni yapmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER