Cenger'in projeleri Çeşme'yi uçuracak!

Yerel seçimler öncesi adaylar, aday gösterildikleri noktalara ilişkin projelerini açıklarken, Cumhur İttifakı Çeşme Adayı Mustafa Cenger de ilçeyi adeta proje bombardımanına tuttu.

Cenger'in projeleri Çeşme'yi uçuracak!

Ben TV - 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler yaklaşıyor. Partiler tarafından aday gösterilen isimler saha çalışmalarını yoğunlaştırırken, seçilmeleri durumunda yapacaklarını da hem çeşitli toplantılar aracılığıyla stk ve kamuoyuna hem de sokak çalışmalarında seçmenlerine anlatıyor. Cumhur İttifakı Çeşme Adayı Mustafa Cenger de çalışmalarını yoğunlaştıran isimlerden olarak dikkat çekiyor. İzmir'in turistik ilçesi Çeşme'yi projelerinde bölge bölge ele alan Cenger, Alaçatı'dan Çiftlikköy'e, merkezden Ilıca'ya kadar birçok projesiyle ilçede iddialı bir konumda bulunuyor. Dünya medyasının geçmişte Çeşme'yi konuştuğunu belirten Cenger, “Çeşme'nin şaşalı günlerini geri getirmek zorundayız. Bizim rakibimiz San Remo, Nice gibi kentlerdi. Yeniden üst klasmana dönmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

ALAÇATI'YA ÜST DÜZEY YABANCI TURİST

Türkiye'nin özellikle iç turizmde en önemli turizm merkezlerinden olan ve uluslararası üst düzey turistlerin Türkiye'ye çekilmesinde ciddi bir rolü bulunan Alaçatı için Cumhur İttifakı Çeşme Adayı Cenger harekete geçmiş durumda. Alaçatı'ya yeni bir yapı yoğunluğu getirmeyeceğini dile getiren Cenger, bölgenin yükünü arttırmama taraftarı.Bununla birlikte Cenger, bölgedeki sportif amaçlı kıyı balıkçılığı, sörf, yelken ve doğa sporları için rezerv alanların doğru şekilde değerlendirileceği sözünü verdi. Cenger ayrıca Alaçatı-Tursite yolunun tamamlanacağını, Tursite-Çiftlikköy arasındaki mevcut yol ve ara yollar genişletilerek standartlara uygun hale getirileceğini belirtti. Alaçatı'nın turizmdeki değerini katlamak istediklerini söyleyen Cenger, sağlık ocağı binasının yıkılması gerektiğini söylerken, yerine de ÇEŞTUR tarafından işletilecek tek katlı küçük bir bina ve çay bahçesi yapılması gerektiğini söyledi. Projeye göre sağlık ocağı ise her yerden ulaşımın ve parkın kolay olduğu belediye binasının uygun bölümüne taşınacak. Ayrıca balık mezatı arkasındaki metruk binanın da yıkılması sözü veren Cenger, yerine de Alaçatı mimarisine uyumlu dükkanların olduğu yeni bir bina yapılmasını önerdi.

GÜRÜLTÜ TARTIŞMALARINA İNGİLTERE MODELİ

Çeşme'de özellikle Alaçatı'daki işletmeler yerelinde tartışılan gürültü problemi için çözüm önerisi getiren Cenger, "İngiltere'nin Soho'su gibi bir yer düşünün. 24 saat hizmet verebilecek bir turizm bölgesi oluşturmayı planlıyoruz. Tabii mevcut işletmelerin limitleri zorlamaması için de azami gayret gösterilecek." dedi.

ÇİFTLİKKÖY'E RIHTIM SÖZÜ

Başta yatlar olmak üzere özel teknelerin yoğun olarak geldiği Çeşme'de Çiftlikköy'e rıhtım sözü veren Cenger, Çiftlikköy Balıkçı Barınağı'na köprü ile bağlanan ilave rıhtım yapma sözü verdi. Yatların kısa süreli konaklamaları ve ikmal ihtiyaçları için tasarlanacak alanın işletmesiyse Çiftlikköy Balıkçı Kooperatifi tarafından gerçekleştirilecek.

KENT MERKEZİNE TIR GİRMEYECEK

Turistik ilçenin yaşam kalitesini üst seviyede tutmak için çaba harcayacaklarını söyleyen Cenger, ilçe merkezine TIR girişi olmaması adına önlem alınacağını söyledi. Cenger, "Otoyoldan çıkan büyük vasıtaların şehre girmeden limana ulaşması için Kuşyeri'nden Çiftlikköy çevre yoluna bağlantılı yeni yol yapma sözü verdi. Projeye göre Kuşyeri'nden çıkacak olan yeni yol, Karadağ ormanlık alanın üstünden geçecek şekilde dolaşarak Kızılay Kampı üstünden Çiftlikköy yoluna bağlanacak. Ayrıca ormanlık alanın uygun bölümleri de mesire yeri olarak düzenlenecek ve vatandaşlara yeni bir soluk noktası oluşturulacak.

TURİZMİ ZAMANA YAYACAĞIZ”

Çeşme'de turizmin 1,5-2 ayla sınırlı kalmasının kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Mustafa Cenger, ilçe turizminin kademeli olarak önce tüm yaza, ardından altı aya ve nihayetinde de tüm yıla yayılması için çaba göstereceklerinin sözünü verdi. "Çeşme'de istihdam bekleyen çok sayıda gencimiz var." diyen Cenger, "Misafirlerimizi, tur operatörlerimizi mutlaka rahat ettirmemiz lazım. Çeşme'de turizmin 45 güne sığdırılmaya çalışılması kabul edilemez. Bunun da yolu belediye ekiplerinin çalışmasından geçer. Benim saat mefhumum yok. Bakın Çeşme bir holdingin patronuna da, CEO'suna da, beyaz yakalı ve mavi yakalısına da ev sahipliği yapabilecek tesislere sahip. O yüzden Çeşme'ye pahalı denmesi çok da doğru değil. Evet pahalı olan yeri de var ama hesaplı olan yeri de var.

RES'LERİN YERİ YANLIŞ”

Çeşme'de RES'ler üzerine yaşanan tartışmalara ilişkin Cumhur İttifakı Çeşme Adayı Mustafa Cenger, çarpıcı bir çıkış yaptı. RES'lerin yerinin yanlış olduğunu söyleyen Cenger, “RES'ler Çeşme'de son yıllarda çok gündeme geldi. Evet ülkemizin enerji ihtiyacı var ve kimse de RES üzerinden bir enerji kazanımına karşı değil. Fakat kentin merkezine yapılmalarına herkes karşı. Bakın kimse RES'e karşı değil, yerine karşı. İlk başta şehir dışına yapılırken çok güzeldi. Pervaneleri dönüyor, sevimli geliyordu. Bunların şehir merkezine kadar girmeleriyse doğru değil. Turistik bir kentte RES'lerin şehir dışına taşınması en isabetli karar olur. Çeşme'de belediye başkanı oluru olmadan bir çivi bile çakılmaz. Biz şehri korumaya çalışıyoruz.” dedi.

"TECRÜBEMİ KULLANMAK İSTİYORUM"

Geçmiş yıllarda Çeşme'de belediye başkan yardımcılığı, belediye meclis üyeliği gibi görevlerde bulunduğunu dile getiren Cenger, "Çeşme, Türkiye'nin çok önemi bir beldesi. Geçmiş dönemlerde belediye meclis üyeliği ve dört yıl boyunca belediye başkan yardımcılığı yaptım. Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı yaptım. Çeşme'nin sorunlarını baştan sona bilen bir insan olarak çözebilmek adına yola çıktım. Gerek esnaf başkanlığı, gerek belediyedeki hizmetlerimde hep halkın içinde oldum. 1994-1999 yılları Çeşme için altın yıllar oldu. Zirvede bir Çeşme bıraktık. Şimdi bayrağı yine en üste çıkarmak için, geçmiş tecrübelerimizi yeniden ilçemizin hizmetine sunmak için göreve talibiz." dedi.

PROJELERDE BAŞKA NELER VAR?

Çeşme Belediye Başkan Adayı Mustafa Cengel'in projeleri arasında dikkat çeken diğer başlıkların arasında Çeştur'un olduğu bölgede camlı asansörlerin yapılarak, kayalıklarda cam tabanlı seyir teraslarının oluşturulması, ilçeye simge bir nikah salonunun yapılması, otopark ve turizm yatırımlarına destek gibi maddeler yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Kaptan
Yusuf Kaptan - 1 hafta Önce

Çeşme de kaldığım kısa süre içinde duvalet sorunu hat safhada olduğu için en azından bir kaç yerde inşaa edilerek bu sorunun giterilebileceğini ümit ediyorum saygılarımla

Behçet Ökara
Behçet Ökara - 1 hafta Önce

Şimdiden başarılar çok güzel

İsmail Ateş  İnş.müh.
İsmail Ateş İnş.müh. - 1 hafta Önce

Ilıca -ıldır arası dubleyol , ve buna bisiklet yolu ilavesi yaptırılması
Şifne de marina yaptırılması
Kilitli taş ve asfalt yolların su isale hattı, hemen sonrası enazından eski haline getirilmesi
çeşme trafiğinin çözülmesi
izmir -çeşme otobusleri, Büyük şehirce günün saatlerine göre çoğaltılması
Adliye karşısı futbol sahasının yeri ,Belediyeye mal edilmesi
En önemlisi olanlardan trafiği şehrin göbeğine getirmeyen yere Belediye Sarayı yapılması

M . Özçelik
M . Özçelik - 1 hafta Önce

Ilıca da oturuyorum, çok bakımsız, projeleriniz. Başarılar

Tekin dalgıç
Tekin dalgıç - 1 hafta Önce

Basaracagindan eminim Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim

NURCAN CİCİOGLU
NURCAN CİCİOGLU - 1 hafta Önce

Sn. CENGER
31 MART 2019 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN BELEDİYE BAŞKANLIGI SECİMİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM.PROJELERİN COK HEYECAN VERİCİ.YAPACAGINDAN EMİNİM.CIKTIGIN BU YOLDA YOLUN ACIK OLSUN .ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.
TEKRAR BAŞARILAR DİLERİM.

SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Özlem Togay
Özlem Togay - 6 gün Önce

Kesinlikle basaracaginizdan eminim basarilar

banner47