Büyükşehir için Murat Bakan bombası!

CHP'de İzmir Büyükşehir Başkan Adayı belirleme çalışmaları sürerken flaş bir gelişme yaşandı. Bülent Tezcan'ın da desteğiyle CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın adı ön plana çıktı.

Büyükşehir için Murat Bakan bombası!

BEN TV- Yerel seçimler öncesi İstanbul, Ankara, Antalya ve Adana gibi illerde büyükşehir adaylarını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir için hareketli bir süreç yaşanıyor.

Aylar önce ismi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile gündeme gelen fakat konuya ilişkin açıklama yapmayan ve son dönemde de medyada adaylığı hakkında konuşulmayan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın ismi, adayın açıklanmasına az bir zaman kala gündeme bomba gibi düştü.

Bülent Tezcan'ın bu süreçte Bakan'a çok büyük destek verdiği belirtilirken yılbaşı sonrası CHP İzmir İl Örgütü'nün Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na konuya ilişkin fikir belirteceği öğrenildi. CHP İzmir'e yakın kaynaklar, İl Başkanlığı' nın adaylık sürecinde ismi geçen diğer milletvekillerinin de böyle bir durumda gündeme gelmesini parti etiği açısından talep edebileceğini belirtiyor.

Öte yandan Murat Bakan ile ilgili yaşanan flaş gelişmeye, süreç boyunca adaylıkla gündeme gelen ve hatta kimileri buna yönelik çalışma dahi yapan diğer CHP İzmir Milletvekilleri olan Tuncay Özkan, Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır, Selin Sayek Böke ve Atilla Sertel gibi gibi isimlerin ne tepki verecekleriyse merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 13:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
taylan altun seferihisar
taylan altun seferihisar - 3 ay Önce

yakışır murat bakana ak partiliyim ama bu adama oy veririm yemin ederim

Seray
Seray - 3 ay Önce

Aman aman Allah korusun

banner47