Büyükşehir'de değişim rüzgarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde değişim rüzgarı esiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kararı doğrultusunda, 4 ismin istifaları alındı.

Büyükşehir'de değişim rüzgarı

BEN TV- 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, Büyükşehir özelinde düğmeye basarak yakın çalışma ekibinde değişime başladı.

Uzun süredir, Büyükşehir ana kademesi ve kuruma bağlı şirketlerle ilgili olarak brifing alan Soyer, 4 isimle yola devam etmeme kararı aldı.

Soyer'in kararı ile, İZELMAN'ın Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı’nın görevden alındığı ve Cuma gününe kadar belediyeden ayrılacağı öğrenildi.

KOCAOĞLU DÖNEMİNDEN BU YANA GÖREV ALIYORDU

Büyükşehir'de Aziz Kocaoğlu döneminde uzun yıllar Genel Sekreterlik görevinde bulunan Pervin Şenel Genç’in de bazı şirketlerdeki yönetim kurulu üyeliği ve yetkilerine son verildi. Şirketler koordinatörü olarak görev yapan Hilmi Özen'le de yola devam etmeme kararı alınırken, son olarak Ünibel A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten İzmir eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk'la da yollar ayrıldı.

REVİZYON DEVAM EDECEK

Öte yandan, Büyükşehir'deki revizyonun ESHOT ve İZSU gibi kurumlarla devam edeceği öğrenildi.

ÖZKAN'IN ZİYARETİNDE REVİZYON KONUŞULDU MU?

Öte yandan revizyondan kısa bir süre önce geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın yanında CHP Konak'ın eski başkanı Mehmet Şakir Başak'ın da bulunması, "Acaba Başak, Büyükşehir'de görev alacak mı?" sorularını akıllara getirdi. Kendisine ulaştığımız Başak ise yaptığı açıklamada "Ben görev adamıyım. Henüz böyle bir teklif almadım. Teklif gelirse Tunç Bey ile çalışmaktan şeref duyarım." dedi


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER