banner51

"Bizim mahallelerde ona kız verecek aile yok"

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu ve Kani Beko, AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için ismi geçen Nihat Zeybekci'nin "İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez" sözüne Çeşme'den yanıt verdi. Beko ve Purçu, "Bizim mahallelerde ona kız verecek aile yok" dedi

"Bizim mahallelerde ona kız verecek aile yok"

CHP Çeşme İlçe Örgütü'nün düzenlediği "Birlik ve Dayanışma Yemeği'ne katılan CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu ve Kani Beko, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için ismi geçen Nihat Zeybekci'yi hedef aldı.

Purçu ve Beko, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci'nin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için "İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez" sözüne Çeşme'den yanıt verdi.

İZMİR, CHP'NİN NAMUSU

Purçu, "İzmir'i güzel kıza benzettiler ama o güzel kıza herkes yaklaşamaz. Herkes, o güzel kızın yanına gelemez. O güzel kızı alamaz. Çünkü o güzel kızın sahibi var, o da Cumhuriyet Halk Partisi'dir. O güzel kızı vermeyiz. İzmir, Cumhuriyet Halk Partisi'nin namusu. Kimse kusura bakmasın, vermeyiz" dedi.

İZMİR'İN GELECEĞİNE İZMİRLİLER KARAR VERİR

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da verdiği yanıtta, "İzmir'in geleceğine, İzmirliler karar verir. İzmir'e farklı gözle bakan adaylar da olabilir. İzmir'in kendine özgü bir yaşam biçimi var. İzmirliler, demokrasiyi, barışı, kardeşliği, insan haklarını, adaleti, sendikal hak ve özgürlükleri, Cumhuriyet'i, Mustafa Kemal'i gerçekten seven insanlar topluluğu İzmir'de yaşıyor. Dolayısıyla İzmirliler için demokrasi, özgürlük, barış ve kardeşlik önemli. Tabi bunların içerisinde emek her şeyden fazla önemli. Bu konularla yakından uzaktan ilgisi olmayan ve söylediklerine şaşı bakanlar, emellerine İzmir'de ulaşamayacaklar. Bunlar, İzmirlilerin ilkelerini, geleneklerini maalesef bilmiyorlar. İzmirliler devrimcidir. İzmirliler laiktir. İzmirliler devletçidir. İzmirliler, gerçekten Cumhuriyetçi'dir. İzmirliler'in böyle bir yanı vardır ama İzmir'e şaşı bakanlar, İzmir'e hakim olamazlar. İzmirliler buna izin vermez. İzmir, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini savunan insanların yaşadığı bir şehirdir. Bununla beraber, İzmirliler laikliğe, bilimsel eğitime inanmış insanlardır. Dolayısıyla, Denizlili zavallı, AKP İzmir Büyükşehir Belediye adayı olacak zat, bana göre yanlış seçim diye düşünüyorum. Bizim mahallelerde ona kız verecek aile yok" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER