Bayraklı'da kulisler hareketlendi: 'Aday' karmaşası

CHP Bayraklı'da, ilçe başkanlığı için kulisler de hareketlendi. Bayraklı'da sandıktan mavi liste ön plana çıkarken, ilçe başkan adaylığı noktasında Alper ve Susmuş isminin dışında; sürpriz bir isim daha ön plana çıktı

Bayraklı'da kulisler hareketlendi: 'Aday' karmaşası

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 8 Kasım'a başlayan mahalle delege seçimleri dün itibari ile sonlandı. Zaman zaman tartışmaların olduğu ve tansiyonu yükseldiği sandık mesaisi sonrası, ilçe başkanlıkları için de isimler konuşulmaya başlandı.

Yaklaşan kongre öncesi Bayraklı'da adaylık için isimlerde ortaya çıkmaya başladı. İlçe Başkanı Cemalettin Alper 'aday olmayacağım' açıklamasına rağmen, aday olacak isimleri beklediğini ve örgüt isteği doğrultusunda görevden kaçmayacağını ifade etmişti.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise; "Kadın ilçe başkanı olmasını isterim" şeklinde bir açıklama yapmış ve Sandal'ın aklında yatan ismin Pınar Susmuş olduğu iddia edilmişti.

"ŞEHİTOĞLU İSMİ ÇIKARSA PINAR PROJESİ BİTER"

Tüm bu gelişmelerin ardından flaş bir isim daha Bayraklı İlçe Başkanlığı için anılmaya başlandı. Kulislerde konuşulanlara göre; Bayraklı’da kurucu İlçe Başkanı Ali Sami Doğrukul yönetiminde ilçe sekreterliği görevinde bulunan Niyazi Şehitlioğlu’nun adaylık için nabız yokladığı, delege tarafından da 'Şehitlioğlu ismi çıkarsa, Pınar projesi biter' sözlerinin de dillendirilmeye başladığı öğrenildi. Öte yandan; Masuroğlu delegasyonunun Şehitoğlu isminde uzlaşmak üzere olduğu da iddia edildi.

SANDAL NABIZ YOKLUYOR

Bayraklı Belediye Başkanı serdar Sandal'ın ise, kadın ilçe başkanı olarak Pınar Susmuş isminde ısrarcı olduğu ancak, Susmuş ismine yönelik tepkilerin olması nedeniyle de açıkça ifade edemediği ve delegenin nabzını yokladığı öğrenildi.

ALPER, CHP LİDERİ İLE GÖRÜŞECEK

İlçe Başkanı Cemalettin Alper'in ise yarın Ankara'ya giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceği ve bu görüşmeden sonra kararını vereceği iddiası da kulislere yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER