Batur'dan Erten'in kabrine anlamlı ziyaret

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, bugün Gültepe'nin efsanevi başkanı Aydın Erten'i mezarı başında anarak seçim çalışmalarına anlamlı bir başlangıç yaptı.

Cansu Temir Aksu / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 2 hafta önce gerçekleşen PM sonrasında adı Konak Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Abdül Batur, önce Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı makamında ziyaret etmiş, ardından ziyaret ettiği İlçe Binası'nda miting havasında karşılanmıştı.

Batur'un üçüncü durağı ise, Gültepe'nin efsane Başkanı olarak bilinen Gültepe eski Belediye Başkanı Aydın Erten'in kabri oldu.

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, İzmir milletvekili Tacettin Bayır, muhtarlar, gençlik kolları ve çok sayıda partlinin katıldığı buluşmada; Batur; "Devrimci halkla iç içe belediyecilik kavramı konuşuluyorsa bunun en önemli kaynağı Aydın Erten'dir.  Bugün onun ışığı ile yola çıkmak istedik. " ifadelerini kullandı.

"ONDAN ALDIĞIM FEYZ İLE BU İŞİ BAŞARACAĞIM"

Erten'in kabri başında konuşma yaparak partlililere seslenen Batur; "Geçtiğimiz hafta Genel Başkan'ın ve Genel Merkez'in takdiri ile Narlıdere Belediye Başkanlığı serüvenine son verdik ve Konak'ta CHP'nin belediye başkan adayı olarak görevlendirildik. Bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığımız vardı.Genel başkanımızın takdiri ile değerli arkadaşım Tunç Soyer bu göreve layık görüldü. Biz de çok değerli bu ilçe için görevlendirildik." dedi.

"Konak Turkiye'de sayılı bir ilçe, İzmir'İn kalbi olan bir ilçe." diyerek sözlerine devam eden Batur; "Geçtiğimiz cuma günü ilçemizi ziyaret ettim. Ziyarette çok onurlandım. Bütün arkadaşlarımızın, Konak'ta emek veren tüm yoldaşlarımızın varlığı beni çok duygulandırdı. Yolumuz kısa, 55 gün sonra seçim var. Artık boş vaktimiz olmadan çalışmamız gerek. Bu yola çıkarken bu kent için önemli olan efsanevi başkan Aydın Erten'den feyz alarak yola çıkmak istedik. Her anmaya katıldım. Devrimci halkla iç içe belediyecilik kavramı konuşuluyorsa bunun en önemli kaynağı Aydın Erten'dir. Bugun onun ışığı ile yola çıkmak istedik. Konak, efsanevi başkanı hiç unutmadı. İnanıyorum gelecek nesillere de taşınacak. Ben değerli başkandan aldığım feyz ile bu işi başaracağım ve sizden aldığım destekle. Bugün start verdiğimiz bu güzel çalışmaya katıldığınız icin teşekkür ederim. Rahat uyu, ışığınla yola çıkacağız. " dedi.

"ABDÜL BAŞKANIM ERTEN'İN TEMSİLCİSİ OLACAK"

Batur'un ardından konuşan Gruşçu ise; "Aydın abimizi ziyaretle başlatıyoruz startı. Bugün önemli ve anlamlı bi gün. Aydın abimiz yolumuzu aydınlatan, Gültepe'nin nasıl bir belediyecilik anlayışı ile buluşacağını gösteren önemli bir figürdü. Onu hem saygıyla anarken hem de çok ciddi sorunları var Gültepe'nin. Yerel hizmet modeli yapmamız lazım. Aydın abi ne yaptı? Sokakları arşınlandı. Toplumsal bütünleşme projesi geliştirdi. Biz de bunu gercekleştirecek ve önce yerelde halka dokunacağız. CHP'nin önünde hiçbir engel duramaz. Abdül başkanım onun temsilcisi olacak. Önümüzde ciddi ve onemli bir 5 yıl var. Belediyecilik hizmeti ile buluşturmak önemli olacak. AKP şu anda git gide merkezileşen ülkede, bir adamın iki dudağının arasından çıkacak lafla yönetiliyor. Şimdi yapmamız gereken yerelde butünlük sağlayarak herkesi kucaklayan o yapısını tüm Türkiye'de hissettirmemiz gerekiyor. Aydın abimizin yolundan devrimciliği yüreğinden hisseden bir anlayışla hep beraber her insana dokunarak yapacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Erten'in mezarına karanfil bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER