Başkan Batur, Konak için önceliklerini sıraladı

Narlıdere Belediye Başkanı ve Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, gazetecilerle bir araya geldi. Batur, ilçe için somut projelerin 15 gün içinde açıklanacağını söyledi.

Burak CİLASUN / BEN TV

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir basınıyla bir araya geldi. "Narlıdere'yi markalaştırmak için yaptıklarımız ortada." diyerek konuşmasına başlayan Batur, Büyükşehir için aday adaylığı dönemini de parti içi yarış süreci olarak tanımlayarak, "Soyer'in yanında görev almaya ve omuz omuza çalışmaya hazır olduğumuzu ifade ettik." dedi.

Konak'tan aday gösterilmesine yönelik başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti yöneticilerine teşekkür eden Batur, Narlıdere'deki 20 yıllık başkanlık dönemi boyunca kendisin yalnız bırakmayan Narlıderelilere teşekkür etti.

"KONAK İÇİN 9 MADDELİK BİR MANİFESTOMUZ VAR"

Batur, "Adaylığım açıklandığı dakikadan itibaren CHP Konak olmak üzere herkes beni bağrına bastı. Sahaya çıkma nezaketinde bulundular. Hiçbir çatlak ses olmadan sahaya çıkmış ve omuz omuza çalışmanın siyasette en önemli unsurlardan biri olan örgüt-başkan birlikteliğini sağlamanın mutluluğu içindeyiz. Başta Çağrı Gruşçu olmak üzere ilçe yöneticisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Konak için 9 maddelik bir manifestomuz var. Konak İzmir'in kalbi... Halkla barışık, iç içe bir belediyecilik anlayışını Konak'a yansıtacağız. Birinci önceliğimiz hizmetin daha az gittiği vatandaşlarımıza ulaşmak olacak. Biliyorsunuz adaylığımız açıklandıktan sonra ilk ziyaretimizi Gültepe ve Toros bölgesine yaptık. Gültepe, Toros, Gürçeşme gibi bölgelerde sıkıntıları yerinde gördük. Buralardaki en büyük sıkıntı planlama anlayışı. Kentin o noktalardaki dönüşümünü sağlama adına çalışmalara hemen başlayacağız. Doğalgaz bile gitmemiş. Neden gitmemiş? Çarpık yapılaşmadan dolayı. Adaylık sonrası Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ı ziyaret ettik. Kendisinin bize olan bakışını görünce çok mutlu olduk. Kendisinin 5 yıllık çalışmaları çok önemlidir. Haftaya Konak Belediye'den de bir brifing alacağız. Kendisine çalışmaları için ve bize yaklaşımı için bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

"HİZMET BEKLEYEN BÖLGELERİMİZ VAR"

Kentin planlanmasına yönelik çalışmalara önem verdiğini söyleyen Batur, "Sıkıntı yaşayan bölgelerimizin yerinde dönüşümü için Narlıdere'deki tecrübelerimizi Konak'a aktarmaya çalışacağız. Tarihi dokunun da ön plana çıkarılması noktasında hizmet bekleyen bölgelerimiz var. Konak tarihinin ortaya çıkarılması, çalışmalarımızdaki ana hedeflerimizden biri." dedi.

Çevre duyarlılığı ve hassasiyetinin önemline vurgu yapan Batur, sosyal belediyeciliği de Narlıdere'de en iyi şekilde uyguladıklarına inandığını belirterek, "Kolay erişilebilen bir başkanlık ve yönetim anlayışı bizim önceliklerimizden olacaktır. Sosyal belediyecilikte belediye de başkan da rahat ulaşılabilen ve halka ulaşabilen bir anlayışta olmalı." dedi.

"Konak'a değer katmamız gerekiyor" diyen Batur, "Konak İzmir'in kalbi diyoruz ama hiçbir gelişme kaydetmeyen bir ilçe haline geldi. Konak bir protokol ilçesi olarak değil, kendini ispat etmiş bir ilçe olarak öne çıkacak. Konak'ın daha yaşanabilir olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Özgürlüğü olan, tarihi misyonuyla öne çıkan Konak'ın çeperlerindeki problemleri 5 yılda halletmeyi vadediyorum. Dokunan belediyecilik, sıcak teması sağlayan, ortak akılla yönetilen bir belediyecilik anlayışını sergilemeyi düşünüyoruz." dedi.

Başkan Batur ayrıca 15 gün sonra ilçe için somut projelerini açıklayacağının altını çizerek "Birlikte Konak" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER