Başkan Batur, Büyükşehir için yola çıktı!

CHP Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yola çıktı.Aday adaylığı dosyasını teslim eden Batur; "Bu görevi layıkıyla yerine getireceğime, en iyi sonuç ve en yüksek oyla bu kenti yönetmeye talip olduğumu söylemek isterim." dedi

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aday olmama kararının ardından, büyükşehir için aday adaylığı trafiği de hızlandı.

Bugün sona erecek aday adaylığı başvuru sürecinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için eski CHP İzmir milletvekilleri Canan Arıtman ve Musa Çam, eski Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, eski Bergama Belediye Başkanı Sefa Taşkın, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve eski il başkanı Kemal Karataş dosyalarını teslim ederek, yola çıktılar.

Bu isimlere son olarak Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için yola çıkan Batur, bugün dosyasını İl Başkanı Deniz Yücel'e teslim etti.

"BU GÖREVE LAYIK GÖSTERİLMESİ BİLE BİR ONURDUR"

İlk olarak konuşan İl Başkanı Yücel; "Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun aday adayı olmayacağını açıklamasının ardından, Sayın Batur’un ismi parti kamuoyunda geçiyordu. Bu göreve layık gösterilmesi bile onurdur. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi çok değerli bir görevdir. Kocaoğlu’nun aday adayı olmayacağını açıklamasından sonra birçok birbirinden değerli isimler gündeme geldi. Sayın Batur da bunlardan birisidir. Kendisine görev verildiği takdirde bizi en iyi şekilde temsil edeceğine, partimizi sürükleyeceğine, bu bayrağı kaldığı yerden devam ettireceğine, toplumun her kesimini kucaklayarak belediyeyi yöneteceğine inanıyoruz. Çıktığı yolda kendisine başarılar diliyorum. Partimiz ve İzmir için hayırlı olsun"

"KOCAOĞLU'NUN KARARININ ARDINDAN ÇEŞİTLİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUM"

Başkan Batur, aday adaylığı dosyasını teslim etmesinin ardından "Bugün biliyorsunuz Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için son gün. Geçtiğimiz günlerde, başkanımızın da ifade ettiği gibi, Sayın Aziz Kocaoğlu bir dahaki dönem aday olmama kararı aldı. Kocaoğlu'nun bu kararının ardından, bende çeşitli görüş alışverişlerinde bulundum. Narlıdere Belediyesi'nde geçen 4 dönem, ondan önceki 5 yıl da Büyükşehir Belediyesi'nde geçen deneyimlerimiz ve en önemlisi de doğduğumuz büyüdüğümüz bu kente hizmet aşkıyla yola çıkarak aday adaylığımı bugün açıklıyorum." ifadelerini kullandı.

KOCAOĞLU'NA TEŞEKKÜR

"Bundan önce bu kente hizmet eden tüm başkanlara teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine devam ede Batur;  "Geçmiş dönem deyince, bu kente 15 yıl çok iyi hizmet eden, özellikle İzmir modeli Kırsal kalkınma modeli ile Türkiye'ye örnek olan Sayın Aziz Kocaoğlu'na da çok teşekkür ederim. Bundan sonra bu görev bize verilirse, kenti büyük bir hizmet anlayışıyla, objektif ve eşit değerde hizmet götürerek, Narlıdere'de yaptığımız gibi brış içinde yönetmeye talibiz." dedi.

"EN YÜKSEK OYLA..."

Batur, konuşmasında iddialı bir çıkışada imza atarak; "Bu görev bize uygun görülürse,bu kenti en iyi şekilde yöneteciğimize inanıyorum. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğime, en iyi sonuç ve en yüksek oyla bu kenti yönetmeye talip olduğumu söylemek isterim. Kentimize, partimize ve bana hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER