Başbakan'dan, Buca'ya TOKİ müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, Buca'da düzenlenen mitingde konuştu. Yıldırım, "Yeni dönemde Buca'ya TOKİ ile yeni konutlar yapacağız, hayırlı uğurlu olsun. Ama ilk işimiz 24 Haziran Pazar. Buca hazır mısın" dedi.

Başbakan'dan, Buca'ya TOKİ müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Buca ilçe mitinginde halka hitap etti.

"TL DEĞERİNİ KORUMAYA DEVAM EDİYOR"

Ülkemizde her alanda ciddi mesafeler aldık, Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. İşsizlik rakamları düştü. Ekonomik büyüme son dört ayda yüzde 7,4 olarak gerçekleşti. Küresel krize rağmen Türk lirasının değerini korumaya devam ediyoruz. Ülkemizi dünyanın 10 büyük ülkesi arasında mutlaka sokacağız. Dünyada 10 tane büyük proje yapıldı, 10 büyük projenin 6 tanesini Türkiye yaptı, Türkiye'ye de bu yakışırdı.  AK Parti, taş üstüne taş koyan partidir, laf üstüne laf koyan parti değildir. 

"HIZLI TRENİ HAYALDEN GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREN AK PARTİ'DİR"

Artık Türkiye'nin şahlanma vakti geldi. Vakit Türkiye'yi 2023, 2053, 2071 vizyonuna taşıma vaktidir. AK Parti, Türkiye'ye yapılan 20.000 kilometre bölünmüş yolun mimarıdır, 585 bin öğretmene AK Parti iş başı yaptırdı, 131 yeni üniversiteyi AK Parti kazandırdı. 1245 hastaneyi yapıp milletin hizmetine sokan, 29 yeni havalimanını yapan, hızlı treni hayalden gerçeğe dönüştüren parti, Türkiye'nin her iline doğalgaz getiren parti.

"İZMİR'E 12 YILDA 66 MİLYON YATIRIM YAPTIK"

AK Parti'nin yaptığı hizmetlere bunların hayalleri yetmez. İzmir'e 12 yılda 66 milyar lira yatırım yaptık. İzmir'e 16 yılda 31 tane hastane yaptık, 400 kilometre bölünmüş yol vardı, bunun üstüne 435 kilometre daha bölünmüş yol yaptık. Alaçatı'da yeni bir havalimanı daha yapıyoruz. 

"ANKARA'DAN İZMİR'E 3,5 SAATTE GİDECEKSİNİZ"

İzmir-Ankara hızlı treni adım adım geliyor. Şimdi Uşak'a kadar geldi. Gelecek 3 yıl içerisinde tamamlıyoruz. Ankara'dan İzmir'e 3,5 saatte gideceksiniz. 

"BUCA'YA YENİ KONUTLAR YAPACAĞIZ"

Sabuncubeli Tünelleri olmaz, yapılmaz dediler, yaptık hizmete aldık. Buca'dan sahile Konak Tüneliyle 6 dakikada iniliyor. 18 bin toplu konut yaptık, yeni dönemde Buca'ya TOKİ'yle yeni konutlar yapacağız. 

İzmir'in 2002'de aldığı destek miktarı 45 milyon lira, şimdi yıllık 395 milyon lira. İhtiyacı olan stadyumlar da yapılıyor.

"YENİ OKULLARI HİZMETE ALACAĞIZ"

Hedefimiz 2020 yılında tekli öğretime İzmir'in her tarafında geçmek. Yeni eğitim öğretim 288 derslikten oluşan yeni okulları hizmete alacağız. 

"BUCA'NIN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAĞIZ"

Buca'da 26 aile sağlık merkezi açtık, 2002 yılında sağlık ocaklarında bugün 147 doktor çalışıyor. Buca için hayati öneme sahip Buca Tınaztepe Şehir Hastanesini yapacağız, hayırlı uğurlu olsun. Buca'nın trafiğini rahatlatacak 2 yol çalışmamız devam ediyor.

"CUMHUR İTTİFAKI BÖLÜCÜLERİN KORKULU RÜYASIDIR"

Muhalefet adaylarının tecrübeleri var mı, projeleri var mı, Türkiye'ye hiçbir hizmetleri dokunmuş mu? Ama yıkmaya gelince bunların üzerine yok. AK Parti ne varsa bunları durduracağız diyorlar. Biz bu milletin yoluna baş koymuşuz, bunlar da milletin yoluna taş koyuyorlar. 24 Haziran'da bunlara hak ettiği dersi verecek miyiz? Muhalefet orayı burayı yıkadursun, engellesin, Cumhur İttifakı ay yıldızlı bayrağı düşürmeyen, cumhuriyetin, kalkınmanın teminatıdır, bölücü terör örgütünün korkulu rüyasıdır. Muhalefet adaylarının hiç terörden bahsettiğini gördünüz mü, terörle mücadeleden bahsettiğini duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü el altından iş birliği yapıyorlar. And olsun ki Türkiye'de tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Yıkım ittifakı Türkiye'yi eski günlere götürecekmiş, eski günlerde ne var, ekonomik krizi var, kan var gözyaşı var. 

Sandığa gitmekle kalmayacağız, eşimiz, dostumuz, nazımızın geçtiği kim varsa herkesi de sandığa götüreceğiz. Çünkü Türkiye'nin etrafında bir plan kuruluyor, bir oyun planlanıyor. Oyun şudur; Türkiye'yi bölgede güçsüzleştirmek, Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidardan indirmek. Sandıkta tarih yazacak mıyız, bu ay iki bayramımız var, Ramazan Bayramı'nı yaptık, ikinci bayram pazar günüdür, seçim zafer bayramınız şimdiden mübarek olsun diyorum.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER