Başbakan Yıldırım İzmir'den aday: AK Parti'de çifte sürpriz!

AK Parti İzmir’de listelerin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmesinin ardından isimler netleşti. İzmir'de iki sürpriz isim listede yer buldu. Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile eski futbolcu Alpay Özalan İzmir’den aday gösterildi

Başbakan Yıldırım İzmir'den aday: AK Parti'de çifte sürpriz!

AK Parti İzmir’de listelerin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmesinin ardından isimler netleşti. Başbakan Binali Yıldırım İzmir’den liste başında yer aldı. Birinci bölgenin ilk sırasından aday olan Yıldırım’ı mevcut milletvekili Atilla Kaya takip etti.

Parti, bu bölgede Doğu ve Güneydoğu kökenli oyların başka partilere geçişine önlem almak için sürpriz bir hamle yaptı. Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı İzmir’den aday gösterildi.

Dördüncü sıraya, partinin daha önce Roman milletvekili adayı olarak listelerde yer verdiği Cemal Bekle yerleşti. Bekle’yi İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, Cumhurbaşkanı Danışmanı Emre Cemil Ayvalı, Konak eski İlçe Başkanı Temel Yıldırım, Ahmet Gürhan, Kadın Kolları eski İl Başkanı Gözde Keskin, Fatih Reha Yavuzer Kam, eski Milletvekili Ali Aşlık’ın Danışmanı Koray Battal, Muhabbet Güneri, AK Parti İzmir Engelliler Masası Koordinatörü Ahmet Uğur Baran ve Halil Cüneyt Açıl izledi.

Partinin ikinci bölge birinci sırasına ise AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yerleşti. Dağ’ı sürpriz bir karar ile Futbolcu Fehmi Alpay Özalan takip etti. Özalan’ın ardından ikinci bölgede İzmir Müteahhitler Federasyonu Genel Başkanı Necip Nasır yer aldı. Nasır, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in seçimlerinde aktif rol oynamıştı.

Nasır’ın ardından listede Kemalpaşa eski İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, Cemer Kent Ekipmanları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İl eski Yönetim Kurulu Üyesi Melek Eroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Necip Fazıl Kurt, Gençlik Kolları eski İl Başkanı Adil Yüksel, Erdem Öksüz, Kadın Kolları MYK Üyesi Gerçek Tekin, Bornova eski İlçe Başkanı Musa Çevik, İl Yönetim Kurulu eski Üyesi Saliha Bozkurt, Ahmet Numan Arıcı, Fatma Nur Gündüzpolat ve Ender Doğan yer aldı.

KİMLER YOK?
AK Parti’nin İzmir listesinde mevcut Milletvekilleri Necip Kalkan, Kerem Ali Sürekli ve Hüseyin Kocabıyık’a bu kez yer verilmedi. Uzun yıllardır İzmir’den milletvekili olan Prof. Dr. Nükhet Hotar ise başvuru yapmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER