Başbakan'dan İzmir'de seçim maratonu!

Başbakan Yıldırım, 16 Nisan 2017 yılında yapılan referandum öncesinde olduğu gibi seçim haftası yine İzmir'de kamp kuracak. Taslak programa göre Yıldırım’ın miting yapacağı ilçeler belli oldu. Yıldırım, 24 Haziran’da oyunu da İzmir’de atacak

Başbakan'dan İzmir'de seçim maratonu!

Türkiye'de gözler 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine çevrildi. Cumhurbaşkanı adayları, parti liderleri ve milletvekili adayları sahada mesailerini sürdürürken, Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da Haziran ayının ikinci yarısında seçim bölgesine yoğunlaştı. 

İzmir'de hafta içinde Sabuncubeli Tünelleri'nin açılışını yapan, Bulgaristan Başbakan'ı Boyko Borisov'u ağırlayan İzmir Teknoloji Üssü Tanıtım Toplantısı'na katılan Başbakan Yıldırım seçimin son haftasını da İzmir'e ayırdı. 

Kentte kamp kuracak olan Başbakan Yıldırım, 16 Nisan 2017 yılında yapılan referandum öncesinde olduğu gibi yine son hafta ilçelerde mitinglere imza atacak.

PEŞ PEŞE MİTİNGLER

Taslak programa göre Başbakan Yıldırım, 18 Haziran Pazartesi Bayraklı’da, 19 Haziran Salı Karabağlar, 20 Haziran Çarşamba Buca'da miting yapacak. 

21 Haziran'da başka bir ilde mitinge katılması beklenen Yıldırım,  22 Haziran Cuma günü de Torbalı’da miting düzenleyecek. Başbakan'ın İzmir programı kapsamında mitinglerin yanı sıra gün içerisinde çok sayıda ziyaret ve temasta bulunması 23 Haziran Cumartesi gününü de tamamen bu ziyaretlere ayırması bekleniyor. 

OYUNU İZMİR'DE KULLANACAK

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde oyunu İzmir'in Karabağlar ilçesinde çocukları Bahar Büşra Köylübay, Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım'ın bağışlarıyla yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda açtığı 32 derslikli Bahar Yıldırım İlkokulu'nda kullanacak.

(gerçekizmir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER