Bakan Soylu'dan AK Parti İl Başkanlığı'na ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, programları kapsamında bulunduğu İzmir'de, AK Parti İl Başkanlığı'nda vatandaşlarla bir araya geldi

Bakan Soylu'dan AK Parti İl Başkanlığı'na ziyaret

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda, 4 haftalık intibak eğitimlerini tamamlayan 540 subay adayının yemin törene katıldı.

Soylu, Foça programının ardından, AK Parti İl Başkanlığı'na gelerek, vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu'ya, İl Başkanı Aydın Şengül, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Bilal Doğan, Yaşar Kırkpınar, Alpay Özalan, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ eşlik etti.

“MUHTEŞEM BİR EKİP OLDUK”

Çok sayılı partilinin katıldığı programda, 'İzmir seninle aydınlanacak' sloganları ile kürsüye gelen İl Başkanı Şengül; "İzmir'de biz geldiğimizde bir şey söyledik. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dedik. Mahalle temsilcilerimizden, gençlik kollarımıza, milletvekillerimize kadar muhteşem bir ekip olduk. İzmir'de inanarak AK Parti bayrağını dalgalandırıyoruz" dedi.

İZMİR ARTIK TÜRKİYE’DE AK PARTİ’YE YÜK OLMAYACAK”

"İzmir artık Türkiye'de AK Parti’ye yük olmayacak." diyen Şengül; "İzmir artık AK Parti'nin gücünü alacak buna da buradan söz veriyorum. Önce aile olacağız siyaset yapmayacağız dedik. Öncelikle insanız. Biz siyasetten önce yüreğimizi açtık. Dertlere kulak verdik. Heyecanı motivasyonu[C1] , tüm teşkilatlarımızda görüyorum. İzmir'de öyle bir kampanya başlatacağız ki, İzmir'de Türkiye'de ses getirecek bir kampanyaya başlayacağız" dedi.

Şengül'ün ardından kürsüye çıkan Dağ; "Çok önemli bir siyaset adamını ağırlıyoruz bugün. Sadece İçişleri Bakanlığı bünyesinde programları vardı, kendisine ricada bulunduk il binamızı ziyaret etmesi için. Kendisi bizi kırmadı ve burada." dedi.

SOYLU, AK PARTİLELERİN SLOGANLARIYLA KARŞILANDI

'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Bakan Soylu; "Memleketimizin incisi güzel İzmir’imizde bulunmaktan gurur duyuyorum. Savunma sanayiciler toplantısında cumhurbaşkanımız ile birlikteydik. Kendisi sizlere çok selamlarını sevgilerini iletti. “ dedi.

"BİZ HER ŞEYİ BAŞARABİLİRİZ"

İçişleri Bakanlığı olarak İzmir'de gerçekleştirdiği programda hakkında kısa bir bilgi vererek konuşmasına devam eden Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'ye diz çöktürmek istediler. İstemediler ki biz zengin bir ülke olalım. İstemediler ki bu ülkede terörle mücadele ederken, kendi araçlarımızla birlikte yapalım. İstemediler ki bu ülkede turizm, sanayi her gün gelişsin. İstemediler ki bu ülkede milli irade, demokrasi gelişmesin. İstemediler ki, bu ülkede siyaset güçlü olsun ayakta olsun. Hep şunu istediler, bir ayağı çukurda olsun, boynu eğik bir Türkiye olsun. Bir taraftan eğitecekler bir tarafından finansını sağlayacaklar FETÖ'yle DEAŞ'la Türkiye'yi terbiye edecekler. Bunu istediler.

Bütün bunları sayabiliriz. Bu ülkede başbakanı, maliye bakanını astılar. Bu ülkede İçişleri Bakanını intihar süsüyle öldürdüler. Demokrasiyi 'mış' gibi gösterip bu ülkeyi kendi inancıyla kendi zenginliği ile buluşturmayı engellemeyi istediler.

Bugün bütün dünyaya haykıran bir Türkiye olmayı hiç bir zaman istemediler. Millete diz çöktürmeye çalışanlara oy pusulasıyla Allaha şükür cevap verdik. Bu milletin her türlü özelliğini bertaraf etmek için neler yapmadılar. İnançlarımızla oynadılar, gençlerimizin elinden umutlarını aldılar. Siz hiçbir şeyi ortaya koyamazsınız diyenleri AK Parti 16 yıldır şunu haykırıyor. Biz her şeyi başarabiliriz. Allah’ımıza şükürler olsun, bu ülkenin bir ferdi olarak söylüyorum. Hiç bir yurt dışı toplantımızda bizim boynumuz eğik olmadı. Bu sizin sayenizdedir.

Bilesiniz ki yarın çok daha iyi olacaktır. Bir şeyi şu nesil çok yaşadı. Ekonomik krizleri darbeleri 28 şubatları, gezi olaylarını, 6-7 ekimleri , 17-25 aralıkları. Gelecek nesiller bunu yaşamasın AK Parti'nin mücadelesi de budur. Yolumuz doğru yoldur. Sizin yolunuz ortaya koyduğunuz irade doğru bir iradedir. Bu 16 yıl, siz çok güçlü durdunuz.

HERKESİN İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ BİR TÜRKİYE VAR

Davanıza davamıza sahip çıkarak Türkiye'yi bu noktaya getirdiniz. Şu çok açık ve nettir. Ortaya koyduğunuz istikrar hedeflerinden rahatsız olanlar var. Onlar 16 yıldır rahatsızlar. Yollardan, köprülerden, hastanelerden gençlerimizin umutla bakmasından da rahatsızlar. Ama kusura bakmasınlar. AK Parti o kadar ülkenin yarınına inanıyor ki bizden rahatsız olanları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Ve bunun demokrasi ile gerçekleştiren bir AK Parti var. Herkesin istediğini söylediği bir Türkiye var. Kimse kusura bakmasın. Bu ülkede kimse ben kürdüm diyemiyordu. Dindarlar bugün rahat bir şekilde ben dindarım diyebiliyor. Kimse kimsenin ne olduğuna karışmıyor.

Bizim mücadelemiz demokrasiyi yükseltmeye çalışmaktır. Ekonomiyi, huzurumuzu esenlikle yarına taşımaktır. Biliniz ki bu ülkede sadece hastane, üniversite yapılmadı. Bu ülkede büyük bir zihniyet değişikliği ortaya kondu. Hükümet sistemi değişti, milletimizin üzerinde kambur olan bütün yükler alındı.

BUNLARIN HEPSİ SANDIKLA OLDU

Ne kadar çatlarlarsa çatlasınlar ne kadar patlarlarsa patlasınlar bunların hepsi sandıkla oldu. Önümüzde aydınlık dolu günler var. Biz hep birlikte doğru olanın peşinde olmalıyız. Çok çalışmalıyız.

Bu coğrafyada Musevilerin başı sıkıştı Anadolu'da soluğu aldılar. Bulgaristan'dan Kafkaslar'dan Azeri’sine Gürcü’süne kadar, Boşnağına kadar herkes bu toprakta özgürlüğü ve hürriyeti tattı.

SIRTIMIZI DÖNMEDİK

Karaburun açıklarında 8 kişi, maalesef bot battığı için hayatını kaybetti. Diğerlerini arıyoruz. Hanımefendiler siz çocuklarınıza ahlakı öğretiyorsunuz. 400 yıl aynı kıbleye secde eden milletlere sırtımızı mı dönseydik. Bugün Tayyip Erdoğan neden Tayyip Erdoğan'dır. Orada tecavüze uğrayan kadınların çığlıklarını duymamazlıktan gelmedi. Sırtını dönmedi.

"AFRİN'E GREMEZSİNİZ DENDİ, DÜMDÜZ ETTİK"

Bu milleti, tam 300 yıllık gerileme döneminde bu kadrolar kurtardı, üzerimize geldiler, bu ülkeyi biz idare edeceğiz dediler. Bir gün geri adım atmadınız. Bu milletin adamını satmadınız. Türkiye'nin bu halini görenler, Türkiye'nin bu yükselmesini nasıl engelleriz dediler, Türkiye'yi iyi yöneten Sayın Cumhurbaşkanımız cevabı verdi. Afrin'e giremezsiniz dendi, dümdüz ettik dümdüz. Fırat'ın doğusu da anlamayız batısı da anlamayız. Sayın cumhurbaşkanımızı yüzünüzü hiç yere baktırmadı. İradesiyle bilgeliğiyle anlayışıyla birlikte her daim çalıştı. Demokrasi ile ayakta kalmak kolay iş değil.

"İZMİR HER HAFTA MASAMIZIN ÜZERİNDEDİR"

İzmir'de de huzurun asayişin olması için elimizden gelen yapıyoruz. Her hafta İzmir ülkemizin diğer vilayetleri gibi masamızın üzerindedir. Ne yaptık, hangi safhaya geldik. İzmir’de günde 20 evde hırsızlık yapılıyor bunu 4,5'a düşürdük.

Okullarımızın etrafı huzur içinde olsun istedik. Birçok okula güvenlik görevlisi verdik vermeye devam ediyoruz, uyuşturucuya geçit vermiyoruz. 17 bin uyuşturucu satıcını kodese tıktık.

YAZIKLAR OLSUN

Bu işlere çok girmek istemiyorum ama kan çekiyor. Kılıçdaroğlu diyor ki 'İçişleri Bakanlığı müfettişlerle belediyemize baskı yapıyor.' Özür dileriz, 2 tane hırsızlık yapan belediye başkanını görevden aldığımız için özür dileriz. Teşekkür etmesi lazım. Yazıklar olsun.

İZMİR'E KÖLE OLURUZ AMA...

İstediğimiz açıktır. Biz İzmir'e köle oluruz ama şu 31 Mart tarihine kadar çok çalışalım. İzmirliler yüce gönüllü insanlardır. 31 mart tarihinde şuradan geleceğimize, Türkiye’mize de aydınlık gelecek verelim. Bu birlikle, beraberlikle olur.

SIRTIMIZDAKİ TER KURUMADAN, GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Az bir zaman var. Nereden bakarsanız bakın. Bizim burada 5.5 aylık zamanımız var. Ben şundan hep çekinirim, eğer seçim günü gelirde biz yapabileceklerimizi tamamlamışsak mahcup olmaktan çekinirim. Gece gündüz sabah akşam sırtımızdaki ter kurumadan çalışmamız lazım. AK Parti Kadın Kolları'na söylüyorum; Bu seçimi kazanırsanız siz kazanırsınız.

BU KADROLARA ZAFER YAKIŞIR

Ben siyasetten az buçuk anlarım. Bu heyecanı bugün burada gördüm kapıdan girdiğimden itibaren bu tabloyu gördüm. Bu heyecanı cumhurbaşkanıma anlatacağım. Ne emriniz varsa emrinize amadeyiz. İnşallah İzmir'de bu kadrolara zafer yakışır. Bu vesile ile Allah bizi size mahcup etmesin diyorum.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER