Aziz Kocaoğlu'ndan kurultay çıkışı

CHP’de kurultay isteği tartışmalarına İzmir de katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’deki kurultay delegelerini tek tek arayarak deklarasyon yayınlayacağını söylemesinin ardından beklenen açıklamayı yaptı.

Aziz Kocaoğlu'ndan kurultay çıkışı

CHP’de 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrası yaşanan başarı-başarısızlık tartışmalarının beraberinde getirdiği kurultay toplanması ve genel başkan değişimi gerektiği konularının yarattığı belirsizlik sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce lehinde bir hamle geldi.

BAŞKAN KOCAOĞLU İZMİR’DEKİ KURULTAY DELEGELERİNİ TEK TEK ARAYARAK..

Başkan Aziz Kocaoğlu’nun partinin seçimlerde başarısız olduğu ve istenen oy oranına ulaşılamamasının ardında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun süreci iyi yönetemediği olduğu düşüncesini dile getiren CHP’lilerle aynı fikirde olduğu dile getiren Kocaoğlu, delegelere bir de deklarasyon yayınlayacağını söyledi.

İŞTE KOCAOĞLU'NUN AÇIKLAMASI:

"24 Haziran seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi'nde acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım."

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER