Aziz Kocaoğlu liste hamlesini yaptı

Aday listelerine yönelik tavrı merak konusu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hamlesini yaptı

Aziz Kocaoğlu liste hamlesini yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde(CHP) listelerin belli olmasına sayılı gün kala Ankara'ya giden Başkan Kocaoğlu'nun örgütün beklentisini iletmesi ve 'olmazları'nı da dile getireceği öne sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 24 Haziran’da yapılacak erken seçim öncesi aday adaylığı başvuru mesaisi sona ererken dikkatler aday listelerine çekildi.

Erken seçim kararı sonrası zaman yetersizliği nedeniyle ön seçim yapmama kararı alan CHP’de İzmir'in aday listelerinin nasıl oluşacağı merakla bekleniyor.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, iki kez gittiği Ankara'da hem örgütün aday listelerine yönelik beklentilerini aktarmış hem de 'genelge' doğrultusunda örgütün yazdığı isimleri Genel Merkez'e iletmişti.

Süreçteki tavrı merak konusu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da hamlesini yaptı.

Başkan Aziz Kocaoğlu bugün Ankara'ya gitti. Gün içinde Genel Merkez'de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek Kocaoğlu'nun örgütün aday listelerine yönelik beklentisini sıralaması bekleniyor. Kocaoğlu'nun örgütte emeği olmuş, İzmir'i yakından tanıyan isimlere ağırlık verilmesini isteyeceği öğrenildi.

ÖZKAN, ÖZCAN VE BEKO'YA VETO

Kocaoğlu'nun Ankara mesaisinde istemediği isimleri de masaya yatırması bekleniyor. Kulislerde Kocaoğlu'nun mevcut 'kontenjan' vekillerin kentle uyumsuzluğuna dikkat çekeceği ayrıca aday adayı olan Tuncay Özkan, Aydın Özcan ve Kani Beko gibi isimlerle ilgili olumsuz görüş sunacağı iddia ediliyor.

Kocaoğlu'nun Ali Yiğit, Ali Engin, Umut Tekin, Altan İnanç, Hüseyin Sezer, Nevzat Kavalar, Mehmet Birlik ve İdris Yavuzyulmaz gibi isimleri liste için önerebileceği öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER