Aytun Çıray’dan Bakan Koca’ya çağrı: Bu süreci uzatır

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu. Çıray; “10 kişiyi geçmeyen ve hastalık branşlarından oluşan bir kurul oluşturun lütfen. İsimlerin yarısını değiştirin” dedi.

Aytun Çıray’dan Bakan Koca’ya çağrı: Bu süreci uzatır

BEN TV - 2019'un Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni Corona virüsü (Kovid-19) tüm dünyayı sardı. Her ülke virüsle mücadele konusunda yoğun bir çalışma ortaya koyarken, Türkiye’de ; Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu oluşturdu. 31 kişiden oluşturulan Bilim Kurulu’na ise; İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan eleştiri geldi.

Bilim Kurulu’nun çok kalabalık olduğunu ifade eden Çıray; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunarak; “10 kişiyi geçmeyen ve hastalık branşlarından oluşan bir kurul oluşturun lütfen. İsimlerin yarısını değiştirin” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla; yeni bir güvenlik atağı için bu değişimin şart olduğunu dile getiren Çıray; Prof.Dr. Alpay Azap'ın da Bilim Kurulu sözcüsü olması yönünde tavsiyede bulundu.

İşte o tweet:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER