Ayşen Zeybekci, ev ziyaretlerinde bulundu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci Karabağlar ilçesinde ev ziyaretlerinde bulundu. Zeybekci, kadınları tek tek dinleyip, sorun ve önerileri not aldı, “Nihat beyin İzmir’in trafik sorununu bitirecek önemli projeleri var” dedi.

Ayşen Zeybekci, ev ziyaretlerinde bulundu

Otobüsler her yere gitmediği konusunda şikayetler alan Zeybekci, “Kendi araçlarıyla ulaşım sağlamaya çalışan ciddi anlamda sorun yaşıyor. Nihat beyin projeleri arasında trafiği rahatlatacak 28 battı çıktı var. Tramvay hattı da belli güzergahlarda değil, Körfez’i çevreleyecek şekilde olacak” diye konuştu.
 
KADINLAR SOSYAL ALAN İSTEDİ
Karabağlar'da Ayşen Zeybekci'yi evinde ağırlayan Ayşe Öztürk ise kadınların sosyal alan istediğini belirterek, “En başta belirtmek isterim ki kadınlara ait yüzme havuzu istiyoruz. İzmir'de böyle bir alan yok. Biz hem yüzme havuzu, hem de spor salonu istiyoruz. Bunu yıllarca istedik ama sesimizi duyan olmadı” dedi. Eşinin tüm bu talepleri göz önünde bulundurduğunu belirten Ayşen Zeybekci sözlerine şöyle devam etti:
“Nİhat Beyin bu konuda geçmişte yaptığı çok güzel çalışmalar var. İzmir için ise her 25 bin nüfusa bir spor salonu, her 50 bin nüfusa ise yüzme havuzu inşa edilecek. Yani 500 bin nüfuslu Karabağlar’da 10 yüzme havuzu olacak.”

 

ÇÖP DERDİ BİTECEK
İzmir'de ciddi anlamda çöp sorunu olduğunu belirten Ayşen Zeybekci, 'Modern bir şehirde çöp konteyneri olmaz. Belediye çalışanları vatandaşın çöplerini evlerinden alır. Sokakta çöp kokusu olmaz. Karabağlar’ın denize uzak kesimlerinin bile yaz aylarında Körfez kokusuna maruz kaldığı şikayetleri var. Nihat beyin başkanlığında bırakın Körfezi mahallenizdeki çöp kokusunu bile duymayacaksınız. Tüm çöpler geri dönüşümle sıfır atık yöntemi ile yok edilecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER