"Aydın Bey, bir Karadeniz delikanlısıdır. Gereğini yapmıştır"

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, İzmir'de ortaya çıkan tablo sonucu AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül istifa etti. Şengül'ün istifasına, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar'dan çarpıcı bir yorum geldi. Kırkpınar; "Aydın Bey, bir Karadeniz delikanlısıdır. Gereğini yapmıştır." dedi.

"Aydın Bey, bir Karadeniz delikanlısıdır. Gereğini yapmıştır"

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

Türkiye'nin merakla beklediği 31 Mart yerel seçimleri geride kalırken, İzmir'de sonuçlar özelinde ilk istifa haberi dün AK Parti'den geldi. Sandıktan çıkan oylar doğrultusunda elindeki 7 belediyeden 5'ini kaybeden AK Parti'de İl Başkanı Aydın Şengül istifa kararı aldı.

Şengül'ün bu kararının ardından, İYİ Parti kanadından çarpıcı bir yorum geldi. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, istifanın kendileri için sürpriz olmadığını ifade ederek, Şengül'ün gereğini yaptığını söyledi.

"BİR KARADENİZ DELİKANLISIDIR, GEREĞİNİ YAPMIŞTIR"

Kırkpınar; "İstifa kararına pek şaşırmadım. Aydın Bey, Trabzonlu'dur. Bir Karadeniz delikanlısıdır. Gereğini yapmıştır." dedi.

Şengül'ün istifa kararının ardından bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında; "İlçe belediye başkanlarımız, Büyükşehir adayımızdan daha fazla oy aldılar. Bu geçen süreç içinde yerel seçimlerle ilgili çok iyi bir çalışma yürüttük. Ciddi anlamda İzmir'de oy artışı yaptık ama daha önce 7 olan belediyemiz 4'e düştü. " ifadelerine ilişkin değerlendirmede bulunan Kırkpınar; "Oyları artsa da belediye başkanlıklarını kaybetmişlerdir. Büyükşehir belediye başkanından fazla oy alan belediye başkanları oldu. Onun değerlendirmesini bir vatandaş olarak yaparım. Ben öyle görürüm. Kendisinin tespiti de doğrudur." dedi.

Oy artışının gayet normal olduğunu ifade eden Kırkpınar; "Şu da var tabii, oy artışı olması gayet normal. İttifak var çünkü. CHP'nin de oy artışı olmuştur. Bu, ittifak ile ilgili bir hadisedir. Demek ki İYİ Parti'nin Cumhuriyet Halk Partisi'ne verdiği destek belediye başkanlıklarının sayısını arttırırken onlarda da azalma olmuştur." dedi.

Kırkpınar, açıklamalarının sonunda; "Aydın Şengül Bey'e bundan sonraki hayatında sağlık ve başarı dilerim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER