Ankara'da 'Bayraklı' mesaisi

CHP Bayraklı'da, 21 Aralık'ta gerçekleşecek olan ilçe kongresi öncesi aday karmaşası yaşanıyor. Başkan Sandal kadın aday üzerinde dururken, ilçe başkanı Alper'in bu durumdan rahatsız olduğu dile getiriliyor. Her iki başkan da talepleri için, Ankara'nın yolunu tutuyor...

Ankara'da 'Bayraklı' mesaisi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de 8 Kasım'da başlayan mahalle delege seçimleri zaman zaman yükselen tansiyon ve tartışmalara ev sahipliği yaparak son buldu. 14 aralık'ta başlayacak olan ilçe kongrelerinin tarihleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı ve gözler ilçe başkanlığı için aday olacak isimlere çevrildi.

BAYRAKLI'DA ADAY HAREKETLİLİĞİ

Mahalle delege seçimlerinde de hareketlilik yaşayan Bayraklı'da; ilçe başkanlığı noktasında da anlaşmazlıklar yaşanıyor. Bayraklı Belediye başkanı Serdar Sandal ilçe başkanının kadın olması istediğini vurgulayarak Pınar Susmuş isminin işaret etmişti. Ancak, Susmuş isminin delege tarafından sıcak karşılanmadığı, Sandal'ın bu ismi dillendirmekten çekindiği öğrenilmişti. Hatta öyle ki; Bayraklı’da kurucu İlçe Başkanı Ali Sami Doğrukul yönetiminde ilçe sekreterliği görevinde bulunan Niyazi Şehitlioğlu’nun adaylık için nabız yokladığı, delege tarafından da 'Şehitlioğlu ismi çıkarsa, Pınar projesi biter' sözlerinin de dillendirilmeye başladığı da iddia edilmişti.

ALPER, SUSMUŞ İSMİNDEN RAHATSIZ

İlçe Başkanı Cemalettin Alper ise; 'aday olmayacağım' açıklamasına karşın, ilçe başkan adaylığı için öne çıkacak olan isimlere göre bir değerlendirme yapacağını ve delegenin talebi doğrultusunda görevden kaçmayacağını ifade etmişti. Öte yandan Alper'in; Başkan Sandal'ın Susmuş isminde ısrarcı olmasından dolayı rahatsız olduğu, Şehitoğlu'nun aday olması durumununda desteğini esirgemeyeceği de kulislere yansıyan diğer iddialar arasında.

ANKARA ÇIKARMASI

Tüm bu gelişmeler ışığında; 21 Aralık'ta gerçekleşecek Bayraklı İlçe Kongresi öncesi, Başkan Sandal Ankara'ya giderek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Sandal'ın Kılıçdaroğlu'na aklındaki ismi söylediği ve kadın ilçe başkanı formülü üzerinde durulması gerektiğini aktardığı öğrenildi. Alper'in ise; Kılıçdaroğlu ile görüşmek içn Ankara'ya gideceği fakat Başkan Sandal'ın Ankara'da olması dolayısıyla görüşmesini başka bir tarihe ertelemek zorunda kaldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER