"Alan da veren de memnunsa..."

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir'de aday tanıtım toplantısı yapan Cumhur İttifakı'nın, MHP kanadındaki adaylarına ilişkin açıklamada bulunan İYİ Partili Kırkpınar; "Alan da veren de memnunsa, bizim söyleyecek birşeyimiz yok" ifadelerini kullandı.

"Alan da veren de memnunsa..."

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı. Siyasi partilerde yoğun bir hareketlilik sürerken, geçtiğimiz cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir'e gelerek, Cumhur İttifakı'nın İzmir adaylarını açıkladı. Bu kapsamda, 25 ilçede AK Parti kendi adayları ile seçime gidecekken, 5 ilçede ise MHP'nin adaylarını destekleme kararı aldı.

İYİ PARTİ'DEN 5 İLÇE YORUMU

Cumartesi günü aday tanıtım toplantısında açıklanan; Dikili, Aliağa, Foça, Narlıdere ve Çeşme ile seçim yarışına girecek olan MHP'ye, İYİ Parti cephesinden flaş bir çıkış geldi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, ilçelerdeki dağılıma ilişkin açıklamada bulunarak; "Alan da veren de memnunsa, bize bir şey söylemek düşmez. Onun 5'i, diğerinin 25'i bizim umrumuzda değil. Biz önümüze bakıyoruz. İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi iş birliği ile, İzmir'de 30-0 yapacağız."

"BİZİM İLÇE İSMİ ZİKRETMEMİZ DOĞRU DEĞİL"

CHP ile ilçeler bazında henüz bir görüşme yaşanmadığını ifade eden Kırkpınar; "Bizim bir talebimizin olması doğru değil. Bu verilere dayalı, toplumsal oy verme davranışına ve bölgesel geleneğe bağlı bir şey. Bu işin psikolojik boyutuna da bakmak lazım. Dolaysıyla, bizim bir ilçe ismi zikretmemiz doğru değil. Karşılıklı müzakereler başladığında sonuçlar da ortaya çıkacaktır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER