Alaattin Yüksel, İzmir için dosyasını teslim etti!

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, bugün CHP İl Binası'na giderek Büyükşehir için adaylık dosyasını teslim etti. Önemli açıklamalarda bulunan Yüksel; "Ben herhalde bu kenti yönetmeye en hazır kişilerden biriyim." dedi.

Cansu Temir Aksu - Ben TV

Türkiye'de gözler 31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Cumhuriyet Halk Partsi İzmir'de aday adayı bolluğu yaşanırken, adaylık kervanına eski Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel'de katıldı.

Bugün CHP İl Binası'na gelerek dosyasını İl Başkanı Deniz Yücel'e teslim eden Yüksel, önemli açıklamalarda bulundu. 

"PARTİMİZDE BU GÖREVİ YAPABİLECEK ÖNEMLİ İSİMLER VAR"

Yüksel'in dosyasını teslim almadan önce açıklamada bulunan İl Başkanı Yücel;"Sayın Alaattin Yüksel, partimizde bir çok kademede görev aldı, değerli hizmetlerde bulundu. Uzun yıllar fedakarlık yaptı. Aldığı her görevde de partimizi başarıya taşımayı bildi. Önümüzde yerel seçim var. 1 ekimde sayın Kocaoğlu aday adayı olmayacağını açıklamıştı. Partimizde bu görevi yapacak çok önemli isimler var. Sayın Yüksel de büyükşehir aday adaylığı için başvuruda bulundu. Bizde başvurusunu alıp Genel Merkez'e ileteceğiz. Bu görev kendisine verldiği takdirde en iyi şekilde partimizi teslim edeceğine, seçilirse sayın Kocaoğlu'nun bıraktığı yerden yürüteceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

YkselYücel'in ardından açıklamada bulunan Yüksel; "Sayın başkanında söyeldiği gibi birbirinden değerrli aday adayı arkadaşımız var. Çok fazla aday adayı arkadaşımız var. Bu hem CHP emekçilerinin yurtseverlik duyguları ile kentlerine ve ülkelerine hizmet etme anlayışlarının bir göstergesi, hem de ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir.  Takvim sürecini biraz geciktrdik, aday adaylığı dosyamızı mazaret dilekçemizle birlikte veriyoruz." dedi.

"BASKIYA VARAN DESTEKLER GELDİ"

"Parti içinde baskıya varan destekler geldi. Bende bunlara kayıtsız kalamadım. " diyen Yüksel; "Parti içinde bir çok görevde bulundum. Hizmet etme duygusu, daha ağır bastı. Izmirliyim, İzmir'i seviyorum. Türkiye'de siyasi mücadele yürütmek başka bir şey. 68 kuşağını ucundan yakalamış biri olarak siyaset yapmak çok önemli. Daha da ileri giden bir kent haline izmiri getirebilmek, bayrağı yukarılara taşıyabilme beni heyecanlandırdı. Bu heyecanla başvuruyu yapıyorum. Adaylığımıza, genel merkesimiz anketlerle, il ilçe örgütlerimizin görüşlerini alarak karar verecek. Aday kim olıursa olsun yüksünmede bulunmadan çalışmaya devam edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın." dedi.

ZEYBEKÇİ YORUMU

AK Parti'nn bugün açıklanan İzmr adayı Nihat Zeybekçi ile ilgili soruları yanıtlayan Yüksel; "AK Parti bugün İzmir adayını açıkladı. Bizim aday adaylığı açıklamamızla aynı güne denk geldi. Geçen dönemde de sayın Binali Yıldırım adaylığı açıkladığında Kocaoğlu adaylığını açıklamıştı böyle bir tesedüf olmuştu. Tabii bu bir demokrasidir. Bizde bu süreçte, partim bu görevi verirse bizim için kolay rakip olacak." ifadelerini kullandı.

"KENTİ YÖNETMEYE EN HAZIR KİŞİLERDEN BİRİYİM"

"Siyasette benim hiçbir zaman kariyer planım olmadı." diyen Yüksel; "Partinin tabanından gelen talep varsa, sadece parti de yetmez, parti dışına çıkıp kamuoyunda STK'larda böyle bir mutabakat varsa, o zaman aday olursunuz. Ben 2004'te de 28 ilçe başkanımızın bizzat imzalayıp, benim adaylığım le ilgili yoğun baskılar olmuştu. O zaman kabul etmemiştim. Ankara İstanbul’da SHP-CHP bölünmeleriyle kayıplar yaşamıştık. İzmir’de bu hataya düşmedik. Gerçekten böyle bir planım yoktu. Ben bu kenti yönetmeye en hazır kişilerden biriyim. Sayın Piriştina gelmeyeceğini bildirdiğinde çalışmalar yapmıştık, meslek odalarıyla çok yoğun bir proje çalışması yapmıştık. Ben hep hazırdım böyle bir şeye. Böyle bir planım yoktu. İzmir’e hizmet etme yolunda düşünceyle geldim.Bu hazırlık ve birikimlerimi bu yolda değerlendireceğim. Aziz başkan üniversite yıllardan itiberen birlikte olduğum, her konuda olmasa da çoğu noktada aynı düşündüğümüz bir arkadaşım. Izmir modeli diye bir model yarattı, önemli olan bunu geliştirilerek sürdürülmesidir. Türkiyeyi yönetme modeli olarak görebilceğimiz, bir kent yönetme modeli, katılımcılığı daha çok geliştirerek, halk katılımını sağlayarak bir yönetim yaparsak bu da Türkiye'nin nasıl yönetileceği ile ilgili bir model oluşturacaktır." dedi.

"CHP'LİLER OLARAK İZMİR İLE RUH İKİZİ GİBİYİZ"

CHP'liler olarak İzmir ile ruh ikizi gibi olduklarını ifade eden Yüksel; "Cİzmir’in, Türkiye’nin değerleri var. İzmirli cesurdur. İzmir Anadolu’dur. İzmir Anadolu’nun bizzat kendisidir. Anadolu’yla kucaklaştırma dili biraz ayrıştırma dili oluyor. İzmir hep muhaliftir. Kadınları daha da cesurdur. Aziz Bey’le konuştum. Başvuru yapma aşamasına geldiğimde il başkanından sonra Aziz Başkan’la görüştüm" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER