Alaattin Yüksel, adaylık sürecini Ben TV'de anlattı

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Alaattin Yüksel, İzmir'de partisinin ithal bir adayı gündeme alabileceğine yönelik iddialara karşı, "Zeybekci'nin adaylığı ne kadar rahatsızlık yarattıysa, CHP'de de böyle bir ithal aday o kadar rahatsızlık yaratacaktır." dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Alaattin Yüksel, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bazı projelerinin Ankara'da çok uzun süre bekletildiğini ve engellendiğini söyleyen Yüksel, "Ben göreve gelirsem, bu süreci kamuoyuna daha çok yansıtacağım. İnsanlar bu durumu daha yakından görecek ki, bir kamuoyu baskısı oluşsun. Kamuoyu baskısıyla birlikte sorunlarımızı daha hızlı çözebiliriz." dedi.

Cilasun'un "Adaylık sizi çekti mi, yoksa adaylığa itildiniz mi?" sorusunu yanıtlayan Yüksel, "STK'lardan, kentin dinamiklerinden, partimizdeki arkadaşlarımızdan ve halkımızdan adaylığım için çok yoğun taleplerin gelmesiyle birlikte adaylığa aslında bir yerde itildim. Çünkü Ekim ayında gerçekten aday olmak gibi bir düşüncem yoktu." dedi.

"ONLAR BENİM UMURUMDA DEĞİL"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin kente dair söylemlerini eleştiren Yüksel, "İzmirliler 'Önce oy ver, sonra hizmet al' gibi bir yaklaşıma prim vermez. Kendisi İzmir'i mahallenin en güzel kızına benzetiyor. İzmir'in gönlünü almanın yolu önce hizmet etmektir. Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi, merkezi hükümetten çok daha fazla kente yatırım yapıyor." dedi. Yüksel ayrıca, AK Parti'den gelen "Muhatabımız değil" açıklamasına karşı olarak da "Onlar benim umurumda değil. Yalnızca onlar değil, basında da onların yandaşı gibi yazanlar var. Önemli olan İzmirlinin ne düşündüğüdür." yanıtını verdi.

O SÖZLER BÖKE'YE Mİ?

İzmir'e ithal aday iddialarını da değerlendiren Yüksel, "İzmirliler, dışarıdan bir ismin getirilmesi konusunda çok hassastır. Sayın Zeybekci aday yapıldığında İzmirlilerin çok ciddi bir rahatsızlığı olmuştur. Kendi partilerinde de büyük rahatsızlık var ama konuşamıyorlar. Zeybekci'nin adaylığı ne kadar rahatsızlık yarattıysa, CHP'de de böyle bir ithal aday o kadar rahatsızlık yaratacaktır. Bununla birlikte CHP'den resmi olarak aday adayı olan arkadaşlarımızın içinde hiçbiri böyle bir konumda değildir." dedi.

"KENT YÖNETİM ANLAYIŞINI İYİLEŞTİREBİLİRİZ"

Cilasun'un, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bugünkü uygulamalarından hangilerini değiştirmek yahut gözden geçirmek istersiniz?" sorusu karşısındaysa Yüksel, "Kent yönetim anlayışını iyileştirebiliriz. Daha adil, daha katılımcı bir anlayış geliştirebiliriz." dedi.

KÜLTÜRPARK İÇİN REVİZE SİNYALİ

Yüksel ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili odaları ve Kültürpark Platformu'nu karşı karşıya getiren Kültürpark'ın yenilenmesine yönelik proje için de revize seçeneğini masaya koydu. Yüksel, "Ben odalarla sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Revize olabilir. İstenmeyen şeyleri, sosyal demokrat belediyeler zorla yapmaz. Orta yol bulunur." dedi.

Yüksel İzmir'e yönelik söylemlerinin yanı sıra, ekonomi üstünden de merkezi hükümete yüklendi. İşsizlik ve enflasyonla birlikte vatandaşların geçim derdini dile getiren Yüksel, ekonomik sorunları ifade etmenin bile baskıyla karşı karşıya kalabildiğini, bunun da Türkiye için olumsuz bir tablo olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER