Aksünger'den seçimlerle ilgili çok konuşulacak iddia!

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger 24 Haziran akşamı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Aksünger açıklamasında CHP’de o akşam sistemin çalışmadığını ve sonuçların YSK ve AA’dan takip edildiğini iddia etti

Aksünger'den seçimlerle ilgili çok konuşulacak iddia!

CHP Parti Meclisi üyesi çok Erdal Aksünger çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Aksünger, Seçim gecesi Bülent Tezcan’ın yaptığı ‘seçimler ikinci tura kaldı’ açıklamasını hatırlatarak “Bülent Tezcan da açıklama yaptığında şöyle bir şey söyledi; Evet ikinci tura kaldı dedi. Bunu duyan şöyle düşünüyor, bende sonuçta orada değilim, demek ki sağlıklı bir veri transferi yapılabiliyor. Sonra ben gönüllülerle ve oradaki arkadaşlarla konuştuğumda öğrendim. Böyle bir şeyin olmadığını bütün verilerin YSK’dan ve Anadolu Ajansı’ndan gelen verilerin verdiğini söyledi” dedi.

Aksünger açıklamasının devamında ise iddiasını şu şekilde açıkladı: “CHP’nin eline o gün veriler geliyor ama onları tasnif etmek ve karşılaştırmakta ciddi zorluklar yaşanıyor ve karşılaştırılamıyor."

ADİL SEÇİM PLATFORMU, SEÇİM GECESİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan Adil Seçim Platformu adına seçim gecesi yaşanan sıkıntılara dair yapılan açıklamada, "Seçmenlerin beklentisini karşılayamadığımız için samimiyetle özür dileriz" denildi."

Sandık başında tutanak göndermek üzere görüntü alan seçmenlerin zor durumda kalmalarına neden olduk" diyen platform açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Seçim öncesi tüm sandık başlarından, doğrudan alacağımız seçim sonuçlarını gerçek zamanlı olarak tüm Türkiye'ye duyuracağımızı ilan etmiştik. Ancak, oy verme işlemi tamamlandıktan sonra, platform üyesi siyasi partilerin veri akışının başlaması ardından yaşanan Adil Seçim uygulaması altyapısıyla entegrasyon problemleri sebebiyle, sandık başlarından gelen seçim sonuçlarını karşılaştırarak yayınlayacağımız sistemimizin çalışmasında, saat 21:00'e kadar ciddi sorunlar yaşadık. Bu süre içerisinde seçim sonuçlarını paylaşamadık."

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER