Akşener'e saldırıya İzmir'den flaş tepki

Dün akşam saatlerinde Akşenir'in evinin önüne gelerek, "Bozkurtlar burada" diye slogan atan gruba, İzmir İYİ Parti İl Başkanlığı'ndan tepki geldi. Dündar açıklamasında; "İYİ Partiyi olayların içine çekmek için yapılmış bir provokasyon" dedi. Dervişoğlu ise sert bir çıkışa imza atarak; "Öptüğüm eline tüküreyim" ifadelerini kullandı

Akşener'e saldırıya İzmir'den flaş tepki

CANSU TEMİR AKSU / BEN HABER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önünde dün akşam saatlerinde haraketli anlar yaşandı. MHP'li olduğu ileri sürülen bir grup, Akşener'in evinin önüne gelerek; "Bozkurtlar burada!" diye slogan attı. Akşener, gruba sert tepki gösterirken, bir tepki de İzmir'den geldi.

İzmir İl Başkanlığı görevine vekalet eden Ramazan Dündar Tanrıverdi, Akşener'in evinin önünde yaşanan olay karşısında tepki göstererek, "provokasyon" yorumunda bulundu.

"O OYUNLARA DÜŞMEYECEĞİZ"

Dündar, Ben Haber'e yaptığı açıklamada; "Bir takım insanlar gelmişler, sokağın başında slogan atmışlar. Bir provokasyon yapıyorlar. İYİ Partiyi olayların içine çekmek, olayların içinde göstermek için yapılmış bir provokasyon. Ama İYİ Parti yöneticileri bu provakasyonlara karşı tecrübeli insanlar. Provokasyona cevap vermek karşı tarafın hazırladığı oyuna düşmek demek olur, ki biz hiç bir zaman o oyunlara düşmeyeceğiz. Biz provokasyona gelmeyeceğiz, sokak kavgalarının insanı olmayacağız. Sokakta hiç bir problemin çözülmeyeceğini geçmişte yaşamış, görmüş insanlarız. Dolayısıyla biz meselelerin meşru platformlarda ve fikri çerçevede çözülebileceğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

"ÖPTÜĞÜM ELİNE TÜKÜREYİM"

Öte yandan; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da, yaşanan bu olayın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sert ifadeler kullandı. 

Dervişoğlu paylaşımında; "Biz can düşmanlarımızın bile hanesinin önüne adam göndermedik. Üzerimizde hakkın var diye aile terbiyem ve törem gereği öptüğüm eline tüküreyim. Sen kardeş kavgası çıkarmaya uğraşa dur. Allah şahit olsun ki, ben senin ipliğini pazara çıkaracağım!.." ifadelerine yer verdi. 

Akşener’in evinin önünde 'Bahçeli' sloganları (İlgili Haber İçin Tıklayın...)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER