Akşener, CHP ile ittifak görüşmesinin detaylarını anlattı!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yerel seçimde işbirliği kararı aldıkları görüşmeyi anlattı.

Akşener, CHP ile ittifak görüşmesinin detaylarını anlattı!

Akşener, kendilerine bir simülasyon sunumunun yapıldığını belirtti, "Bu sunumda 17 büyükşehirden üçünün Güneydoğu'da bulunduğu belirtildi. Kaldı 14 büyükşehir. CHP’liler İzmir, Aydın, Muğla ve Tekirdağ’ı kesin olarak alacaklarını söyledi. Geriye 10 büyükşehir kalıyor.10 büyükşehir içindeki Balıkesir’de CHP aday açıkladığı için dokuz şehir üzerinden görüşmeler devam edecek"dedi

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz'ın haberine göre Akşener, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın 24 Haziran’daki seçim sonuçlarına göre hazırlanan bir simülasyonun sunumunu yaptığını anlattı ve şunları söyledi: “Bu sunumda 17 büyükşehirden üçünün Güneydoğu'da bulunduğu belirtildi. Kaldı 14 büyükşehir. CHP’liler İzmir, Aydın, Muğla ve Tekirdağ’ı kesin olarak alacaklarını söyledi. Onları kenara koyunca 10 büyükşehir kalıyor. 10 büyükşehir arasında yer alan Balıkesir’de CHP aday açıkladığı için dokuz şehir üzerinden görüşmeler devam edecek. Bugün (dün) Tezcan ve bizden Koray Aydın görüştü. Duruma göre bir görüşme daha yapabiliriz. Görüşmelerin 15 günde sonuçlanmasını istedim. Seçmenlerimizi hayalkırıklığına uğratmayacağız. 24 Haziran’dan ders aldık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER