Akpınar: Büyükşehir olursa artık yüzde 70 diyeceğim

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Ben ilçemde yüzde 72 ile seçildim ama Karşıyaka'nın yüzde yüzünü kucaklamaya çalıştım." dedi. Akpınar, Büyükşehir'den aday gösterilmesi durumunda alacağı oy oranı için de çarpıcı bir ifade kullandı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programına katıldı. 

Programda Karşıyaka Belediyesi'nin hizmetlerinden bahseden Akpınar, Karşıyaka'nın Filizleri, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, Karşıyaka Oda Orkestrası, Üretici Kadın Kooperatifi, Kent Koop Gıda Market, Çocuk Kulübü gibi projelerin göreve geliş öncesinde kararlaştırılmış projeler olmadığının altını çizen Akpınar, projelerin yaratıcılıkla ortaya çıktığını söyledi.

Partisinden bir dönem daha Karşıyaka Belediye Başkan Adayı gösterilmesi durumunda Karşıyaka Çarşısı'nın düzenlenmesi ve turizm pastasından ilçenin pay alması için çalışacaklarını belirten Akpınar, Alaybey'in daha yaşanabilir bir hale gelmesi için yeniden planlanacağını, Cumhuriyet Mahallesi'nin de yepyeni bir hal alacağını söyledi.

İlçede yüzde 72 oyla seçilmesine karşın, vatandaşların yüzde yüzünü kucaklamaya çalıştığını söyleyen Akpınar, AK Parti ve MHP'ye oy atmış seçmenlerin de yerel seçimler öncesinde sokakta karşılaştıklarında "Aday gösterilirsen sana oy atacağız" dediklerini söyledi.

"BÜYÜKŞEHİR İÇİN ARTIK YÜZDE 70 DİYECEĞİZ"

Büyükşehir ile ilgili daha önce kendisine sorulan bir soruya, "Yüzde 60 oy alırım" yanıtını veren Akpınar, Cilasun'un bu cevabı gündeme getirmesi üzerine, "Şimdi çıtayı daha da arttırdık. 'Vay benim yırtık çorabım' diye bir hikaye vardı. O gerçekleşince artık çıta arttı. Artık yüzde 70 diyeceğiz." dedi. Akpınar, Nihat Zeybekçi'nin İzmir adaylığını da, "Ekonominin en kötü dönemini yaşatan bir bakan, İzmir'e en kötü dönemini yaşatamayacak." sözleriyle yorumladı.

"ADAY OLUNMAZ, ADAY GÖSTERİLİR"

Siyasetin her kademesinde sindire sindire yükseldiğini söyleyen Akpınar, Büyükşehir adaylığı için de , "İlk dönemimde 'adayım' demeyi doğru bulmadım. Aday olunmaz, aday gösterilir. İddialı olmak kötü bir şey de değildir." dedi.

"BECEREMEYENLER, SUÇU ÜSTÜMÜZE ATTI"

Karşıyaka Stadı ile ilgili polemiklere yönelik de konuşan Akpınar, "Karşıyaka Belediyesi olarak konunun dışında bulunmaya çalıştık. Buna rağmen beceremeyenler, üstümüze suç attı. Bazı bürokratlar bizi muhatap almadı. Muhatap almayanlarsa bugün görevde değil ama biz görevdeyiz. Kenti, kentli yönetecek." ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan DAMAR
Serkan DAMAR - 2 yıl Önce

Karşıyakaya bir halt yapmadın buyuksehire ne yapacaksın!

SIRADAKİ HABER