AK Parti’nin Adayı Zeybekci: Denizli gibi İzmir’i de alacağız

Teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci’nin, “İzmir’i alacağız. 30 ilçede de iddialıyız. 20’den fazla ilçeyi alırız. Konjonktür bizden yana. Çok çalışacağız. Denizli, Uşak gibi iller Ege Bölgesi’nin sol illeriydi. Sol kaleleri aldık. İzmir’i de alacağız. İzmir aslında sol kale falan değil. İzmir demokrattır. Biz kendimizi anlattığımızda İzmir’de başarılı oluruz. Ege’nin gözbebeği İzmir’de yeter ki biz kendimizi doğru anlatalım” dediği öğrenildi.

AK Parti’nin Adayı Zeybekci: Denizli gibi İzmir’i de alacağız

Teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci’nin, “İzmir’i alacağız. 30 ilçede de iddialıyız. 20’den fazla ilçeyi alırız. Konjonktür bizden yana. Çok çalışacağız. Denizli, Uşak gibi iller Ege Bölgesi’nin sol illeriydi. Sol kaleleri aldık. İzmir’i de alacağız. İzmir aslında sol kale falan değil. İzmir demokrattır. Biz kendimizi anlattığımızda İzmir’de başarılı oluruz. Ege’nin gözbebeği İzmir’de yeter ki biz kendimizi doğru anlatalım” dediği öğrenildi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, partisinin il binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcıları ve aday adaylarıyla buluşan Zeybekci, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler sürecine dair önemli bilgiler verdi.  

İl Başkanı Aydın Şengül’ün de katıldığı teşkilat programında yeni dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar ve uygulanacak yol haritasına ilişkin hazırlıklar masaya yatırılırken hedef de kondu.  

Zeybekci’nin programda belediyecilik ağırlıklı konuşma yaptığı ve Denizli’de hayata geçirilen uygulamalardan örnekler verdiği öğrenildi.

EGE’DEKİ SOL KALELERİ ALDIK, İZMİR’İ DE ALACAĞIZ!
Kentte geçtiğimiz günlerde yerel seçim sürecinin startını veren ve sahaya inerek temaslarına başlayan Zeybekci’nin teşkilata verdiği mesajlarda, “İzmir’i alacağız. 30 ilçede de iddialıyız. 20’den fazla ilçeyi alırız. Konjonktür bizden yana. Çok çalışacağız. Denizli, Uşak gibi iller Ege Bölgesi’nin sol illeriydi. Sol kaleleri aldık. İzmir’i de alacağız. İzmir aslında sol kale falan değil. İzmir demokrattır. Biz kendimizi anlattığımızda İzmir’de başarılı oluruz. Ege’nin gözbebeği İzmir’de yeter ki biz kendimizi doğru anlatalım” ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

ADAY ADAYLARINA SORULAR: BELEDİYECİLİĞİ BİLEN VAR MI?
Zeybekci’nin aday adaylarına sırayla söz verdiği belirtildi. Yerel yönetimler vurgusu yapan Zeybekci adayların netleştirilmesiyle mesajlar verdiği aktarıldı. Zeybekci’nin aday adaylarına, ‘Belediye meclis üyesi olan var mı?’, ‘Aranızda belediyeciliği bilen var mı?’ gibi sorular yönelttiği belirtildi.  Zeybekci’nin ayrıca, “Belediyeciliğin bir tabanı olması gerekiyor. Aday olacak kişiyi teşkilatın sevmesi gerekiyor. Parti sevmediği kişi için çalışmaz” dediği iddia edildi.  

İZMİRLİLİĞİM TARTIŞILMAZ
Kendisi hakkındaki ithal aday söylemlerine değindiği öğrenilen Zeybekci’nin, “Ben soyadımdan da anlaşılacağı gibi Egeliyim. İzmir’de iş yeri olan biriyim. Benim İzmirliliğim tartışılmaz. Denizli İzmir’in bir parçası gibi” açıklamasını yaptığı vurgulandı.

ŞENGÜL’DEN TEŞKİLAT VURGUSU!
İl Başkanı Aydın Şengül’ün de yaptığı konuşmada, “Teşkilatlara büyük önem veriyoruz. Teşkilat mensuplarının verdiği emeklere büyük saygı duyuyoruz. Teşkilatın özverili çalışmasını görüyoruz” dediği öğrenildi.

PARTİ KULİSLERİNDE NELER KONUŞULUYOR?
Genel merkezin adaylık çalışmalarını çoğu ilde bitirdiği aktarıldı. Geçtiğimiz ay temayül mesaisi veren İzmir’in de en kısa sürede tüm ilçe adaylarını netleştirmesi bekleniyor. Daha sonrasında ise teşkilat İzmir’de Şengül ve Zeybekci liderliğinde saha çalışmalarına başlayacak. Fakat Zeybekci’nin ilçe adaylarının belirlenmesi noktasında daha aktif bir rol isteyebileceği öne sürüldü. Başarı ya da başarısızlıkta ibrenin kendisini gösterecek olmasından dolayı Zeybekci’nin inisiyatif almak isteyeceği belirtildi. İzmir’de teşkilatın belediyecilik geçmişi bulunduğu ve yerel yönetimleri bilen birisi olduğu için Zeybekci’ye güven duyduğu aktarıldı. İlçe adayların ilan edileceği süreçte İzmir’deki parti tabanının sürece aktif olarak katılması bekleniyor. Teşkilatın parti dışından gösterilecek isimlere sıcak bakmadığı öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER