AK Partili vekil Dağ'dan Zeybekçi yorumu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir’e 5 yıl hizmet etmeyi arzuladıklarını ifade ederek; “Nihat Bey'in belediyeciliği İzmir’de çok çok konuşulan bir konuydu. Biz İzmir’e 5 yıl hizmet etmek istiyoruz. Bunu arzuluyoruz” dedi.

AK Partili vekil Dağ'dan Zeybekçi yorumu

CNN Turk’ün canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde aday olarak gösterilmesi beklenen Ekonomi eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci isminin İzmir’de ciddi bir karşılığı olduğunu ifade etti.

İşte o konuşmadan satır başları: 

Nihat Bey’in belediyeciliği İzmir’de konuşulan konuydu. Denizli’de yaptıkları İzmir’de iyi belediyecilik olarak ifade ediliyordu. Belediyeciliği konusunda İzmir’de olumlu bir atmosfer olduğunu çok iyi biliyordum. Milletvekilliği, bakanlık dönemlerine bakıldığında başarı noktasında oldu. Ege Bölgesi’ne her ziyaretinde önem verdiğini vurguladı. Bölgenin çocuğuydu.

"BİNALİ BEY İLE DE ARZULAMIŞTIK AMA O 17-25 ARALIK’A KURBAN GİTTİ"

İzmir’i biz kazanmak istediğimizi her zaman dile getiriyoruz. İzmir diğer illerden farklı düşünmüyor aslında… Biz İzmir’e bir 5 yıl merkezi hükümetle beraber hizmet etmek istiyoruz. Bunu arzuluyoruz. Binali Bey’le bunu arzulamıştık. 2014 süreci 17-25 Aralık’a kurban gitti. Rakibimiz hiç proje anlatmamıştı. 17-25 Aralık’ın baltaladığı bir süreç yaşamıştık. Biz İzmir’i kazanmak istiyoruz. Almak tabiri sanki bir kale varmış gibi oluyor. Almak değil, kazanmak istiyoruz. Ben istiyorum ki önümüzdeki 5 yıl, aynı mantalitede bir kabine varken aynı mantalitede bir yerel yönetim olsun. Bundan da İzmir kazansın.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER