AK Partili Sürekli'den, CHP'li Yücel'e ziyaret

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'i bugün makamında ziyaret etti

Cansu Temir Aksu / Ben TV

Temmuz ayında CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i AK Parti İzmir İl Binası’nda ağırlayan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; bugün CHP İzmir İl Binası’na giderek Yücel'e iade-i ziyarette bulundu.
İkili buluşmada önemli mesajlar verdi. Sürekli, Yücel le devamlı görüştüklerini ifade ederek; “Aramızdaki kırmızı hat devamlı açık” ifadelerini kullandı. 

“DEVAMLI GÖRÜŞÜYORUZ”

CHP İl Örgütü’ne iade-i ziyarette bulunduklarını ifade eden Sürekli; “Sayın CHP İl Başkanı Deniz Yücel arkadaşımız bizim il başkanlığına atanmamızdan sonra ziyaret etti, araya İstanbul seçimleri girince süreç biraz uzadı. İl başkanlığına atandığım gün kendisi tebrik faksını da çekmişti. Il binamıza yaptığı ziyarette güzel bir görüşme olmuştu. Aramızdaki kırmız hat açık devamlı, telefonla da görüşüyoruz. Bugünde iade-i ziyaret gerçekleştirdik. Hem de bu ziyaret vesilesi ile tekrar İzmir gündemini değerlendireceğiz. Bu görüşmelere devam edeceğiz. Ara sıra görüşmelerimiz olabilir. Devamlı, önemli bir gelişme olduğu zaman görüşüyoruz.” dedi.

“BU SEÇİMSİZ DÖNEM, FAZLA POLİTİKA YAPMANIN ANLAMI YOK”

“İzmir önceliğimiz.” Diyerek konuşmasına devam eden Sürekli; “Her şey İzmir için. Izmir’de bu dönemde yapılacak gerek hükümet yatırımlarının takibi gerek belediyelerin icraatları, bizim desteklerimiz devam edecek. Sadece yerelde ilçe belediyelerine destek  değil, hükümetimizin İzmir projelerinde CHP’nin de desteğini alacağız. Gündemde şehir hastaneler var bu konuda bilgi kirliliği var. Bu konuda İzmir il başkanımızı da bilgilendireceğiz. Başta İzmirlilerle konuşacağız. CHP öncelikle görüşeceğimiz kurumların başında. Bunun dışında başka projeler de olabilir. Biz bunları Ankara'ya bakanlarımıza götürürüz. Bu seçimsiz dönem. Seçimsiz dönemde fazla politika yaparak gererek politika yapmanın anlamı yok. Birlikte İzmir’in kalkınmasına katkıda bulunalım.” Şeklinde konuştu.

Yücel ise; AK Parti İzmir İl Başkanı ve yöneticilerini ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu ifade ederek; “Geçtiğimiz ay ziyaret gerçekleştirmiştik ve bu buluşmaların İzmir’ain hizmet alabilmesi için önemli olduğunu söylemiştik. Bu ziyaretler, farklı siyasi partilerden de olsa burada önemli olan sorun çözmek. Biz, her iki partinin ve diğer siyasi partilerinde görüşlerini alarak çoğulcu demokrasi hayata geçirerek tam anlamıyla görevimiz yapmış oluruz” dedi.

“HEM İNSAN HEM İZMİRLİ OLARAK CİĞERLERİMİZ YANIYOR”

İzmir’in yakın zamanda atlattığı orman yangınına da değinen Yücel; “Yakın zamanda atlattığımız orman yangını. Bu konuda da bir takım bilgi kirliliği var. Benzer durumlarda bu kadar ağır ve vahim sonuçlar olmaması için ortak hareket etmemiz lazım. En büyük tesellimiz mal ve can kaybımız olmaması. Hem insan hem İzmirli olarak ciğerimiz yanıyor. Bu iletişimi, daha sık yapabilirsek benzer durumlarda daha koordine halde hareket edip, direnç gösterebiliriz.  tabii sadece yangın değil, İzmir’i ilgilendiren her konuda.” Dedi.

“PAKDEMİRLİ BİLGİ KİRLİLİĞİNDNE DOLAYI ÜZGÜN”

Yangınlarla ilgili bakan Pakdemirli ile görüştüğünü ifade eden Sürekli; “Bilgi kirliliğinden dolayı üzgün. Ben bazı bilgileri sayın başkanımızı aktaracağım. Izmir'in bakanı, orman yangınında da bizzat süreci yönetti. Kelimenin tama anlamıyla, ciğerlerimiz yandı. Ormanlarda bizim ciğerimiz. Daha iyisi nasıl olur diye hep görüşeceğiz. Izmir'e büyük geçmiş olsun. Ben dün alandaydım, oradaki vatadaşlarımızla, muhtarlarla görüştüm. Yaralar süratla sarılacak. En önemlisi ağaçlandırma ve yeşillendirme. Teknik görüşmeleri yapacağız Sayın Yücel’le” dedi.  

30 AĞUSTOS ÇAĞRISI

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi çağrıda bulunan Yücel ve Sürekli, tüm İzmirlilerin evlerini Türk bayraklarıyla donatmasını istedi.

Öte yandan Yücel; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çağrısını anımsatarak; Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konuda bir çağrısı oldu. Menderes'te Efemçukuru'nda. Uygun olursa sizin de katılmanızı isteriz.” Diyerek AK Parti İl Başkanını davet etti. Sürekli se, programının uygun olması durumunda katılacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER