AK Partili Şengül'ün istifasına MHP'den ilk yorum

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün istifa kararına ilk yorum, Cumhur İttifakı çatısı altında birlikte çalışma yürüttüğü MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den geldi. Şahin, istifayı beklemediğini ifade etti

AK Partili Şengül'ün istifasına MHP'den ilk yorum

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 13 gün geçmesinin ardından, AK Parti İzmir'de flaş bir gelişme yaşandı.

Yerel seçimler öncesi kentte 7 ilçede iktidar olan AK Parti'nin bu belediyelerden 5’inde bayrağı Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaptırması ile birlikte, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, dün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek istifasını verdi. Şengül'ün istifasının ardından, Cumhur İttifakı çatısı altında birlikte çalışma yürüttüğü MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den açıklama geldi.

"BEKLEMİYORDUK"

Şengül'ün istifasını beklemediğini ifade eden Şahin; "İstifasını beklemiyorduk. Dün duydum. Başka bir partini iç işlerine karışmayı doğru bulmuyorum. Bizim söz söylememiz münasip olmaz. Hayırlısı olsun. Beraber çalışmalar yapmıştık. Kendi karar ile istifa etti. İstifa tek taraflı bir işlemdir. Kararına saygı duyuyorum." dedi.

Aydın Şengül'ün yerine gelecek olan İl başkanı ile de çalışmalara aynı şekilde devam edeceklerini vurgulayan Şahin; "Bizim bakış açımız şahıslar üzerinden değil, kurumsaldır. Cumhur İttifakı olarak, aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER