AK Partili Şengül'den flaş açıklamalar

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir'deki marş krizinden, seçim çalışmalarına kadar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şengül, "İzmirli CHP'ye ders verecektir." dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

Güncel konularla başlayan programda İsrail askerlerinin Filistinlilere uyguladığı şiddet de konuşulurken, Cilasun'un CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in, Filistin için düzenlenen eylemde AK Parti'yi eleştirmesini hatırlattığı AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül, "Sırf konuşmak için konuşmamak lazım. CHP'nin böyle bir yanı var. AK Parti'nin gösterdiği hassasiyeti dünyada kim göstermiştir? Uluslararası anlaşmaları bir kalemde iptal etmek kolay mı? Biz bir hukuk devletiyiz ve uluslararası anlaşmalara uyma yükümlülüğümüz var. Baktığınızda anlaşmalardan doğan ilişkilerin de asgari seviyede tutulduğunu görürsünüz." dedi.

"İZMİR MARŞI CHP'YE AİT DEĞİL, HEPİMİZİN"

İzmir Atatürk Lisesi'ndeki İzmir Marşı krizini de değerlendiren Şengül, "Olayı duyduğumda gençleri çağırıp İzmir Marşı'nı söylemek istedim. İzmir Marşı CHP'ye ait değildir. Bizim milli bir marşımızdır. Bırak söylesin gençler, ne müdahale ediyorsun! Oradan CHP malzeme çıkardı. Partimizin gençlerini de görevlendirdim, o çocukları çağırıp hep birlikte İzmir Marşı söyleyelim ve bir ders verelim. Bakın Ben 12 çocuklu bir çiftçi ailesinden geldim. Bugün mesleğimi kazandıysam, milletvekilliği yaptıysam cumhuriyet sayesindedir. Atatürk ve cumhuriyetle en ufak bir problemimiz olamaz. Cumhuriyete nasıl sahip çıkarsınız? Yerli üretimle, güçlü bir ülke yaratmakla, mazlumların hakkını savunmakla. CHP'nin cumhuriyete ve Atatürk'e verdiği zarar yeter. Seçim zamanı CHP'li belediyeler bütün afişlerine Atatürk'ü koyuyor. Neden seçim zamanı? 4 yıl boyunca kalsın o afişler. Bunlar kendi günahlarını biliyorlar. Hassasiyet üstünden oy alıp, 4 yıl yan gelip yatıyorlar. Bakın Atatürk Lisesi'ndeki olayın arkasında da bir kurgu olduğuna inanıyorum." dedi.

"SEÇMEN CHP'YE DERS VERECEK"

İzmir'de belediyecilik hizmetlerindeki durumun seçime etki edeceğini düşündüğünü de söyleyen Şengül, "İzmirlinin rahatsız olduğunu, artık yeter dediğini biliyorum. Seçmen CHP'ye ders verecektir." dedi.

"BİZDE ADAM KAYIRMA YOK"

Milletvekilliği aday adaylığında AK Parti İzmir'e yoğun başvuruyu teveccüh olarak nitelendiren Şengül, CHP'ye de gönderme yaparak, "Bizde adam kayırma yok. Diğer partilerde kimin dayısı varsa, kim birilerini tanıyorsa o vekil oluyor. Bizde kriterler var. Teşkilatlardaki geçmişine bakarız, partimize hangi alanlarda ne kadar faydalı olacağına bakarız." dedi.

"REFERANDUMDA HAYIR OYU VEREN AK PARTİLİLER DE VARDI"

24 Haziran'daki seçimin 16 Nisan Referandumu ile bir tutulmaması gerektiğini söyleyen Şengül, "Referandumda hayır oyu veren AK Partililer de vardı. Referandumla genel seçimi karıştırmamak lazım. İnsanlar sistem değişikliğinin gereğini kısa sürede tam algılayamadı. Bakın biz ülke çapında referandum çalışmalarına başladığımızda evet oyları yüzde 30 civarındaydı ve sonuna geldiğimizde yüzde 51 ile bitirildi. Bu yönüyle büyük başarıdır." dedi. 

"DÖVİZ SEÇİMDEN SONRA DÜŞECEKTİR"

Dövizin yükselmesinin sandıkta muhalefet için ters tepeceğini söyleyen Şengül, "Halkımızın büyük çoğunluğu AK Parti ve emperyalist güçlerin AK Parti ve Erdoğan karşıtı olduğunu biliyor. İtaat eden değil, milli çıkarları savunan bir yapımız olduğunu biliyor. Bu bir seçim operasyonudur ama küçümsedikleri halk o kadar sağ duyulu ve akıllı ki bunun bir oyun, bir operasyon olduğunu biliyor. Seçimden sonra döviz düşecektir." dedi.

KARŞI TARAFI FETÖ OPERASYONU OLARAK GÖRÜYORUM

Cumhur ittifakının ülke adına hassasiyet taşıyanları bir araya getirdiğini söyleyen Şengül, "Karşı tarafı FETÖ operasyonu olarak görüyorum. Doğrudan FETÖ'cü demiyorum ama arkasında FETÖ'nün, ABD ve Avrupa'nın yönlendirmesinin olduğunu düşünüyorum. Bakın normal zamanda bunları aynı odaya koyarsanız sabaha kadar birbirlerini boğarlar ama bir akıl bunları bir araya getiriyor. Meclis zamanımdan beri biliyorum ki FETÖ ile geçmişte bir arada olanlar, bugün Akşener'in yanında." dedi.

"3 BİN VEKİLİM VAR"

Seçim için teşkilata çok güvendiğini dile getiren Şengül, "30 ilçemizde tüm programlamamızı yaptık. Şu anda bile ben burada konuşurken, yüzlerce belki binlerce arkadaşım ev ziyaretleri yapıyor, seçim çalışması yapıyor. Arkadaşlarıma da söyledim, bırakın aday adaylarını. Benim 3 bin arkadaşım sokaktaysa, demek ki 3 bin vekilim var. Girmedik sokak, girmedik ev bırakmayacağız. Aramızda ast üst ilişkisinden ziyade samimiyet var. Aynı ideal için koşan bir topluluğuz. İzmirliler sağduyulu ve milliyetçi olduğunu biliyorum. Ön yargılarını kaldırmalarını rica ediyorum. Vatan, millet için kim samimi mücadele ediyorsa ona oy versinler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER