banner51

AK Partili Maç, Karşıyaka'da iddialı

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Ayda Maç, ilçeye dair projelerini açıkladı ve rakiplerine de göndermede bulundu.

AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Ayda Maç, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katılarak ilçeye yönelik proje ve hedeflerini anlattı. Maç, "Ben her Karşıyakalı kadın gibi bir cumhuriyet kadınıyım. Karşıyaka için projeleri olan bir cumhuriyet kadınıyım. Bakın bu süreçte partilerden ziyade hizmet odaklı olabilmek önemli. Çünkü önemli olan Karşıyaka, önemli olan çocuklarımızın geleceği. Şu ana kadar rakiplerimin proje sunduğunu görmedim. Sorunları çözme sözü vermekle sorunlar çözülmez. Nasıl çözüleceğinin ortaya konması gerekir. " dedi.

Geçtiğimiz hafta Karşıyaka için projelerini lansman töreniyle birlikte kamuoyuyla paylaştıklarının altını çizen Maç, "Karşıyaka için he şeye varım. Bakın bizim ilçemizin otopark ve ulaşım problemleri var. Hazırladığımız projelerle birlikte Bostanlı'da trafiği yerin altına alacağız. Yine Karşıyaka İskelesi önünde de trafik yerin altına inecek. Böylelikle hem kesintisiz bir ulaşım sağlanırken, hem de buralar yayalar için modern ve güvenli hale gelecek." dedi.

KADINLARA BÜYÜK ÖNEM

AK Parti'nin ilçedeki meclis üyesi adaylarından 26'sının kadın olduğunu vurgulayan Maç, "Bizim listemizdeki ilk 13 kişiden 8'i kadın. Kadınlarımız ilçe nüfusunda yüzde elliyi geçtiyse, bunun yönetimde de karşılığı olacaktır elbette. Seçimi kazanmamızla birlikte bir kadın meclisi oluşturacağız ve dileyen her kadın burada yer alabilecek. Bu meclisin kendi iradesiyle seçeceği başkan da, belediye başkan yardımcısı olarak belediyemiz bünyesinde görev yapacak. Ayrıca üreten, çalışan kadınlarımızın çocukları için kreşlerimiz olacak. " dedi.

TEMA ADASI SÖZÜ

Mavişehir açıklarında atıl durumdaki adanın da tema adası olarak projelendirileceğini söyleyen Maç, "Burada eğlence, dinlence, seyir tesisi ve balık tutma imkanlarının yanında su altı akvaryumu, deniz müzesi, dalış kulübü, deniz ürünleri satış ünitesi olacak. Ulaşım da belediyemiz bünyesinde kurulacak deniz taksileri ile sağlanacak." dedi.

KARŞIYAKA STADI'NI ŞİMDİ SAHİPLENMEYE BAŞLADILAR

ilçede yapımı yılan hikayesine dönen Karşıyaka Stadı için de dikkat çekici ifadeler kullanan Maç, "Tabii dün sesi çıkmayanlar, şimdilerde stadı sahiplenmeye çalışıyorlar. Keşke o tarihlerde de stadı savunsalardı. Seçim malzemesi haline getirilmeye çalışılmasına karşıyım. 

O PROJELER DEVAM EDECEK

AK Parti Karşıyaka Adayı Maç ayrıca, Karşıyaka'nın Filizleri, ve Kent Koop Gıda Market projelerinin de devam ettirileceğini söylerken, eğitim projesi olan Karşıyaka'nın filizlerinin daha da geliştirileceği sözünü verdi.
 

YORUM EKLE

banner47