AK Partili Kaya’dan Selvitopu’na fotoğraflı yanıt

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun, yerel yönetimlerin kentsel dönüşüm süreçlerine dahil edilmediğine yönelik ifadelerine , AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan cevap geldi.

AK Partili Kaya’dan Selvitopu’na fotoğraflı yanıt

BEN HABER - 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun kentsel dönüşüm süreçlerine yerel yönetimlerin dahil edilmediğine yönelik yaptığı açıklamanın ardından AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla'dan fotoğraflı bir yanıt geldi. 

Kaya şu ifadeleri kullandı: 

"CHP'li Karabağlar Belediye Başkanı Sn. Selvitopu, kentsel dönüşüm süreçlerine yerel yönetimlerin alınmadığını öne sürmüş. Nisan 2017'de bir önceki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Mehmet Özhaseki ile Ankara'da bir araya gelerek karşılıklı değerlendirmelerde bulunan kendisi değil mi! 

Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür. CHP'li Sn. Selvitopu sürekli dava açıp adliye koridorlarında koşuşturmaktan unutmuş olabilir, hatırlatalım. Bakan Yardımcısı ve bürokratlar ile defalarca görüştünüz, hatta iki hafta önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda değil miydiniz! ?

?Üniversiteye dava aç ve engelle, kentsel dönüşüme dava aç ve engelle, spor tesislerine dava aç ve engelle, Karabağlar'a yapılacak tüm yatırımların karşısında ol, Bakan ile görüş, Bakan Yardımcısı ve bürokratlar ile görüş, sonra da çıkıp "sürecin içerisine dahil edilmiyoruz" de. ?

Daha iki gün önce Karabağlar'da kentsel dönüşüm bölgesinde muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla buluştuk. Gördük ki, vatandaşlarımız sizin istemezükçülüğünüzden, dava açma hastalığınızdan bunalmış, bıkmış. Daha önce de söyledim, kentsel dönüşüm üzerinde siyaset yapılacak bir malzeme değildir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER