AK Partili Kaya'dan, CHP'ye 'İnce' eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Karaburun'a bağlı Mordoğan ile Güzelbahçe, Narlıdere ve Karabağlar ilçelerinde seçmenle buluştu. Kaya, "İnce'nin CHP'yi yöneteceğine inanmadınız, ülkeye yönetebileceğine nasıl inanıyorsunuz?" dedi.

AK Partili Kaya'dan, CHP'ye 'İnce' eleştiri

AK Parti İzmir Milletvekili, birinci bölge ikinci sıra milletvekili adayı Atilla Kaya, sıcakta deniz kenarında serinlemek isteyen vatandaşla selamlaştı, iş yerlerini, pazar yerlerini gezdi, pazar yerinde bağlama çalan esnafın türküsünü dinledi.

"MİLLETİN AKLIYLA ALAY EDİYORLAR"

Kaya, kahvehanede yaptığı konuşmada CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi hedef aldı. Kaya, şöyle dedi:

"CHP Genel Başkanlığı'na talip olan Muharrem İnce'nin aday olabilmek için delegelerden yeterli imzayı alamadığını biliyoruz. O dönemde İzmir delegasyonu da kendisine imza vermeyenler arasındaydı. O dönem genel başkan adayı olabilmesi için İnce'ye imza vermeyenler, partiyi yönetebilmek için kendisinde yeterli donanımı görmeyenler, şimdi çıkmışlar sizden cumhurbaşkanlığı için kendisine oy istiyorlar. Bu milletin aklıyla alay etmektir. CHP İzmir İl Başkanı'na, ilçe başkanlarına, İzmir'deki kurultay delegelerine tek bir soru sorun. Muharrem İnce'nin CHP'yi yönetebileceğine inanmadınız, ülkeyi yönetebileceğine nasıl inanıyorsunuz? Kendisine genel başkan adayı olabilmesi için neden imza vermediniz? Gerçi haklılar, hiçbir özelliği olmayan birini neden genel başkan yapmak istesinler. CHP'nin adayı İnce'nin tek bir özelliği var, o da komik olması. Başka bir özelliği yok."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER