AK Partili Hamza Dağ'dan İYİ Parti'ye oy tepkisi

AK Partili Hamza Dağ, “İzmir'deki sanayileşme hamlelerine bir yenisinin daha ekleneceğini söyledi ve kente mega endüstri bölgesi müjdesi verirken, İYİ Parti'nin oy söylemine de tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ben TV'de katıldığı Rota Siyaset programında, hem Burak Cilasun'un sorularını yanıtladı, hem de kente yeni yatırım ve sanayileşme müjdesi verdi. Çandarlı Limanı'nın üst yapı ihalesinin de tamamlanmasıyla birlikte limanın arkasında yer alan bölgeye dair dikkat çekici ifadeler kullanan Dağ, burada İzmir, bölgemiz ve ülkemiz için büyük önem taşıyacak bir mega endüstri bölgesi kurmak istediklerini, ancak arazi bulmada zorluk yaşadıklarını dile getirdi.

Yerli otomobilin İzmir'de yapılmasına ilişkin de fikirlerini dile getiren Dağ, “Yerli otomobil elbette ülkemiz için çok önemli ve İzmir gerek ulaşımı ve gerek dev limanları, gerekse de teknoloji altyapısı ve sektörel yetkinliğiyle bu görevi üstlenebilecek bir kent. Süreci yakından takip ediyoruz ve rol çalmıyoruz. Bununla birlikte kimsenin rol çalmasına da izin vermiyoruz.” dedi.

İYİ PARTİ'NİN O SÖYLEMİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Programda konuşan Hamza Dağ, İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu'nun “İzmir'de en çok oyu AK Parti'den alacağız” söylemine de tepki gösterdi. Dağ, “Neye göre söylediklerini tabii ben bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki AK Parti olarak oylarımızı arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. AK Parti'den bir proje partiye oy gitmesi zaten söz konusu değil ama sadece o parti değil, diğer partilere de bizden oy gitmez.” dedi.

“AZİZ BEY YEREL SEÇİM ATMOSFERİ YARATMAK İSTİYOR AMA..."

AK Partili Dağ ayrıca Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu arasında yaşanan polemikte de hem Soylu'yu savundu, hem de Kocaoğlu'na sert ifadelerle yüklendi. Dağ, “Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu sonuna kadar haklı. Kazı çalışmaları yapılıp yarım bırakılıyor ve sorumlusu ilçe belediyesi gibi gösteriliyor. Aziz Bey'in kendi üzerinden yerel seçim atmosferi gibi bir ortam yaratmak istediğini görüyoruz ama bu genel seçim. Yerel seçim zamanı geldiğinde zaten 14 yıllık karnesini ortaya koyacağız.” dedi.

"16 YILDA ÜLKEYİ BÜYÜTTÜK"

AK Parti'nin göreve geldiği günden, bugüne kadar geçen süreci değerlendiren Dağ, “16 yılda bu ülkeyi, ekonomi, sağlık, eğitim, ulaşım, sosyal yapı, sanayi hamleleri, OSB'ler, altyapı ve birçok alanda büyüttük. Bakın biz iktidara geldiğimizde 22 bankası batmış bir Türkiye vardı. O günlerden, bugün çok farklı şeylerin konuşulduğu, yatırımın ve üretimin konuşulduğu bir Türkiye'ye geldik.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER